Princezna Charlotte při posledním rozloučení s prababičkou neudržela slzičky. Pak pokárala prince George, aby nezapomněl na protokol

Princezna Charlotte
Princezna Charlotte
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 20. 9. 2022

V pondělí se Velká Británie naposledy rozloučila s královnou Alžbětou II., která v první polovině září opustila tento svět ve věku 96 let. Pohřbu se zúčastnili i princ George (9) s princeznou Charlotte (7), o kterých si rodiče podle deníku The Sun mysleli, že takovou událost už zvládnou se ctí. Skutečně tomu tak bylo, nicméně dětské emoce jsou silnější než protokol a malá princezna se rozbrečela. Svého bratra pak ale nezapomněla napomenout, když se zdálo, že neví, co má u rakve dělat.

Královna Alžběta II. zemřela 8. září po vleklých zdravotních problémech na svém sídle Balmoral ve Skotsku a její smrt zasáhla miliony lidí po celém světě. Ve čtvrtek v pravé poledne středoevropského času začal v Británii její pohřeb, kterého se zúčastnila i její pravnoučata George a Charlotte. Stali se tak nejmladšími členy královské rodiny, kteří kdy na takovou událost šli.

"Kate a William si mysleli, že zatímco princ Louis je na pohřeb ještě moc malý, princ George a princezna Charlotte to zvládnou," řekl zdroj deníku The Sun. Pohřeb královny je několikahodinový proces, během kterého je dodržování protokolu striktně vyžadováno. Děti nezklamaly a událost zvládly se ctí, emoce ale byly chvíli silnější.

Oči zalité slzami měl král Karel III., který se loučil s milovanou matkou, zvládl ale slzy nepustit. Princezna Charlotte je sice princezna, ale na druhou stranu také malá holčička, která si pod tíhou situace zřejmě uvědomila, že prababičku už neuvidí. Propukla proto na moment v pláč a tímto projevem emocí dojala přihlížející Brity.

Kamery zachytily moment, kdy se sedmiletá princezna rozhodla jemně pokárat svého bratra, aby mu připomněla, co má podle královského protokolu dělat před rakví. Připomněla mu, že se má při posledním rozloučení s panovnicí a zároveň prababičkou poklonit.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.