První foto ze svatby a první slova Jana Hamáčka: S Gábinou jsme se potkali při práci, zamilovali jsme se

Jan Hamáček s manželkou Gábinou.
Jan Hamáček s manželkou Gábinou.
Foto: Archiv Jana Hamáčka
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 1. 8. 2020

Ministr vnitra Jan Hamáček (41) podruhé vstoupil do manželského stavu. V pátek si řekli s bývalou pražskou zastupitelkou Gabrielou Kloudovou (38) své »ANO«. Z Hamáčka se tak stal ženáč jen krátce po rozvodu s první manželkou, se kterou má dvě děti. V sobotu se poprvé pochlubil svatební fotkou z tajné veselky a popsal, jak se s Gábinou dali dohromady.

V červnu Hamáček definitivně ukončil po třinácti letech manželství s první ženou Kamilou (45). Sám se přestěhoval do Prahy, a společné bydlení v Mladé Boleslavi opustil. Podle jeho slov šlo o poklidný rozvod, na kterém se oba dnes již exmanželé domluvili. Z něj má syny Lukáše (13) a Matyáše (10).

O tom, že jeho svatba s Kloudovou měl přísně tajné parametry svědčí skutečnost, že Hamáček nezveřejnil místo obřadu, ani koho pozval. O tom, že vstoupí do stavu manželského v pátek věděl jen okruh nejbližších. Až v sobotu dopoledne na svém profilu zveřejnil snímek ze svatby.

Z něho je evidentní, že si svatbu oba novomanželé užili. Gabriela byla v krásných bílých šatech. A ženich v modrošedém saku. "Náš příběh možná obsahuje spoustu klišé, ale jsou věci, které neovlivníte, každý to jistě znáte. S Gábinou jsme se potkali při práci, zamilovali jsme se, a dneska jsme se vzali. Byl bych strašně rád, kdybyste z toho měli alespoň poloviční radost jako my dva. I ministr má přece právo na štěstí, no ne?" napsal ke snímku Hamáček.

Rozvod má také za sebou

Kloudová je stejně jako Hamáček jednou rozvedená. Za manžela si před časem vzala bývalého náměstka pražského primátora Jiřího Vávru (60). O tom, že má s muži v politice nemalé zkušenosti, hovoří skutečnost, že na sebe poprvé upozornila jako klíčové spolupracovnice Mirka Topolánka, následně v letech 2010 až 2014 působila v zastupitelstvu hlavního města.

Štěstí poté zkusila ve sněmovních volbách za hnutí Jany Bobošíkové (55) Hlavu vzhůru, ale neúspěšně. V roce 2014 následně byla spolupracovnicí bývalého vicepremiéra Pavla Bělobrádka (KDU-ČSL). V minulosti se také objevovala v přítomnosti vlivného sociálního demokrata Karla Březiny (47).

Na to jaké bydlení Hamáček opustil v Mladé Boleslavi, se podívejte do galerie.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.