Raketový nárůst: COVID-19 se v sobotu prokázal u 260 lidí

Počet testů odhalil 260 nakažených.
Počet testů odhalil 260 nakažených.
Foto: Pixabay.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 28. 6. 2020

Sobotní testovaní odhalilo výrazný nárůst lidí s potvrzenou nákazou koronavirem, který způsobuje onemocnění COVID-19. Jde o 260 lidí. Zároveň je to největší denní nárůst od 8. dubna.

Od března, kdy se v Česku objevily první případy nákazy koronavirem, bylo doposud v republice zaznamenáno 11.298 případů COVIDU-19. Většina nakažených se už z nemoci vyléčila, nemocných je aktuálně 3270. Přibližně u 70 procent pacientů šlo o mírný průběh.

Ohledně pátečních čísel, která se zastavila na počtu 168 pozitivních případů, hlavní hygienička Jarmila Rážová uvedla, že vysoký denní nárůst může souviset s intenzivním testováním v lokálních ohniscích.

Bylo totiž zahájeno plošné testování pracovníků těžební firmy OKD na dole ČSM-Sever ve Stonavě na Karvinsku. Další lokální ohniska jsou ještě v dalším dole na Karvinsku - ČSM-Jih - nebo v podniku na výrobu automobilových součástek Magna Exteriors (Bohemia) na Liberecku.

Mezi další mírná ohniska patří i Praha, kde je zhruba 8 lokalit, která byla zachycena v souvislosti s šířením nákazy infekce.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.