Ředitelka hygieny Zdeňka Jágrová oznámila nová opatření. Zavřou se bary a restaurace, ve školách roušky

(vlevo) Ředitelka Hygienické stanice hlavního města Prahy. MUDr. Zdeňka Jágrová
(vlevo) Ředitelka Hygienické stanice hlavního města Prahy. MUDr. Zdeňka Jágrová
Foto: Profimedia.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 4. 9. 2020

Česko v souvislosti s počtem nakažených přepisuje statistiky. Za čtvrtek laboratoře prokázaly rekordních 680 pozitivních případů. V pátek pražská hygiena vyhlásila nová opatření. Jde zejména o omezení otevírací doby pro restaurace a bary, která se zkracuje a povinnost nosit roušky ve společných prostorách škol.

Čtvrtek si připsal rekordní hodnotu, když přibylo 680 nakažených - nejvíc od vypuknutí epidemie koronaviru na začátku března. Už před pár dny se mluvilo o zpřísnění opatření, které nebudou mít zásadní dopad na ekonomiku.

"V Praze bude od příští středy 9. září povinné nosit roušky v obchodech a nákupních centrech, od půlnoci do 06:00 se zavřou i bary a noční kluby," uvedla ředitelka pražské hygieny Zdeňka Jágrová.

Opatření platí také pro školáky. "Od 14. září budou školáci v Praze muset nosit roušky ve společných prostorech škol. Jde o opatření pražské hygieny reagující na šíření koronaviru," dodala Jágrová.

Nošení roušek už je povinné ve všech prostředcích hromadné dopravy, od 9. září budou povinné i v obchodech. Část pražských škol toto opatření zavedla při zahájení školního roku 1. září. Praha dále zůstává na semaforu podle rizika nákazy v oranžové barvě.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.