Ředitelka hygieny Zdeňka Jágrová oznámila nová opatření. Zavřou se bary a restaurace, ve školách roušky

(vlevo) Ředitelka Hygienické stanice hlavního města Prahy. MUDr. Zdeňka Jágrová
(vlevo) Ředitelka Hygienické stanice hlavního města Prahy. MUDr. Zdeňka Jágrová
Foto: Profimedia.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 4. 9. 2020

Česko v souvislosti s počtem nakažených přepisuje statistiky. Za čtvrtek laboratoře prokázaly rekordních 680 pozitivních případů. V pátek pražská hygiena vyhlásila nová opatření. Jde zejména o omezení otevírací doby pro restaurace a bary, která se zkracuje a povinnost nosit roušky ve společných prostorách škol.

Čtvrtek si připsal rekordní hodnotu, když přibylo 680 nakažených - nejvíc od vypuknutí epidemie koronaviru na začátku března. Už před pár dny se mluvilo o zpřísnění opatření, které nebudou mít zásadní dopad na ekonomiku.

"V Praze bude od příští středy 9. září povinné nosit roušky v obchodech a nákupních centrech, od půlnoci do 06:00 se zavřou i bary a noční kluby," uvedla ředitelka pražské hygieny Zdeňka Jágrová.

Opatření platí také pro školáky. "Od 14. září budou školáci v Praze muset nosit roušky ve společných prostorech škol. Jde o opatření pražské hygieny reagující na šíření koronaviru," dodala Jágrová.

Ministerstvo zdravotnictví zatím nenavrhuje přechod ze třetího zpět do čtvrtého stupně pro...

Nošení roušek už je povinné ve všech prostředcích hromadné dopravy, od 9. září budou povinné i v obchodech. Část pražských škol toto opatření zavedla při zahájení školního roku 1. září. Praha dále zůstává na semaforu podle rizika nákazy v oranžové barvě.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu