Rekordní počet případů v Praze. Nárůst nemocných koronavirem v Česku byl za úterý druhý nejvyšší od června

Počet nakažených je opět vysoký. Rekordní je v Praze.
Počet nakažených je opět vysoký. Rekordní je v Praze.
Foto: Pixabay.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 29. 7. 2020

Denní nárůst počtu případů nemoci COVID-19 byl v úterý v Česku druhý nejvyšší od konce června. Přibylo 260 potvrzených případů na celkových 15.799 od začátku epidemie.

Přírůstky případů nákazy koronavirem se přiblížily ke třem stovkám už minulý týden, kdy v pátek za den testy potvrdily 279 nakažených. Byl to nejvyšší denní růst od 28. června.

Výrazný nárůst nakažených zaznamenali v úterý pražští hygienici. K úterním 18:00 činil nárůst 101 případů covidu-19 za předchozích 24 hodin, což byl nejvyšší denní přírůstek v Praze od začátku epidemie v Česku. Za nárůstem počtu nakažených v posledních dnech ve městě stojí mimo jiné ohnisko v nočním klubu Techtle Mechtle. Za posledních sedm dní bylo v Praze zaznamenáno přes 24 nových případů nemoci na každých 100.000 obyvatel.

Podle údajů ministerstva je aktuálně nejvážnější situace na Jihlavsku. Vysoký počet nově nakažených byl v uplynulém týdnu zaznamenán také na Prachaticku. V Jihočeském kraji a na Vysočině musí kvůli šíření choroby lidé ode dneška na řadě míst opět začít nosit roušky.

V Česku už zhruba od poloviny července vytrvale roste počet aktuálně nemocných. V úterý již dosáhl 4055, což je nejvíc od 17. dubna. Zatím nejvyšší počet aktivních případů COVIDU-19 byl v Česku od začátku epidemie 11. dubna, kdy bylo nemocných 4669.

V úterý se podle aktuálních údajů ministerstva zvýšil počet zemřelých lidí na 373.

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) bude dnes jednat s řediteli krajských hygienických stanic o situaci kolem šíření koronaviru. Tématem jejich schůzky by mělo být hlavně zavádění nové mapy Česka, která bude označovat epidemiologické riziko v jednotlivých okresech, nebo chytrá karanténa.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.