Řidiči kamionu transplantovali ženský mozek. Po propuštění z nemocnice se hned pětkrát vyboural

Muž dostal ženský mozek, hned se pětkrát vyboural
Muž dostal ženský mozek, hned se pětkrát vyboural
Foto:
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 13. 4. 2020

Muž dostal při únorové transplantaci ženský mozek. Když ho za měsíc propustili v nemocnici, hned sedl za volant. A to neměl dělat. Ne nadarmo se říká, že ženy krotit železné oře příliš neumí. Během dvou týdnů se pětkrát vyboural!

Reklamaci od 53letého Phila Robertsona nejspíš dostanou chirurgové z nemocnice v americkém Scrantonu. Transplantací mozku ho sice zachránili před rakovinou, jenomže teď má ze života peklo. Mozek, který dostal, byl totiž ženský.

Lékaři mu transplantovali mozek 37leté ženy, která zemřela při autonehodě.

Když ho po měsíci propustili z nemocnice, vrátil se ke své práci řidiče kamionu. Něco ale bylo špatně. Najednou vůbec neuměl řídit!

"Je to divné, protože umím normálně mluvit, chodit a i všechno ostatní mi jde, ale z nějakého důvodu nezvládám řízení. Během dvou týdnů jsem se pětkrát vyboural. Najednou je nad moje síly i parkování," řekl novinářům zdeptaný Robertson.

Podíval se do zrcadla, připadal si tlustý

Operace mu převrátila život vzhůru nohama. "Od transplantace se cítím strašně, neustále si musím na něco stěžovat. Dokonce se mi stalo, že jsem se podíval do zrcadla a cítil jsem se strašně tlustý. Ta operace mě proměnila v ženu," zoufá si kamioňák.

Podle doktora Forda, který transplantaci vedl, by měl Robertson ztracené dovednosti během několika měsíců zase získat. Existuje ale asi pětiprocentní pravděpodobnost, že o schopnost řídit přijde nenávratně.

Jak do dopadne, se ukáže během šesti až osmnácti měsíců, uvedl Ford.

Poznámka: Věrohodnost této zprávy se nepodařilo zcela ověřit.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.