Rok 2020 nás zastavil. Rok 2021 nám dá křídla, ale bude to bolet, odhalila budoucnost numeroložka

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 31. 12. 2020

Mnohé kultury světa pracovaly se symboly a čísly. Dají se složité společenské pochody vyjádřit číselnou řadou? Lze jednání lidí definovat pomocí matematiky? Zeptali jsme se numeroložky, jaký bude rok 2021. "Tento rok se nesl ve znamení čtyřky a došlo k zastavení na pomyslném semaforu. Rok 2021 nám částečně uleví, ale čeká nás hodně klikatá cesta," prozradila Lenka Suchardová pro ŽivotvČesku.cz.

Abychom pochopili současný stav, musíme se vrátit do roku 2020. Ten se nesl ve znamení čtyřky, která je složitá a vše zastaví jako na semaforu. Podle numerologie se řadí mezi vojenská čísla a umí spoutat svobodu člověka.       

"Svoboda je vyměněna za kasárna, moc rozhodovat se je nahrazena povinnostmi. Něco se musí a je to často nepříjemné a někdy až absurdní. Současný rok sice končí, ale bohužel v tomto čtyřkovém proudu se budeme pohybovat dalších devět let. Roky 2020 až 2029 jsou tedy poznamenány různými omezeními, odklady, neplánovanými změnami životních jistot a neobvyklými nařízeními. Částečně nám příští rok 2021 uleví v tom, že přeci jen nám budou dána křídla, i když přistřižená," popsala nový rok uznávaná numeroložka.

Začátek složité doby můžeme pozorovat už před rokem 2020. Společnost se začala dělit na skupiny. Máme tu staré a mladé, bohaté a chudé, důležité a nevýznamné, normální a podivíny, manipulátory a oběti... 

"Posledních deset let letělo strmě nahoru a projevovalo se to přehnaností, přežraností, netrpělivostí, výstředností, arogancí a sobeckostí. Měli jsme pocit, že vše je možné, že jsme neporazitelní a nesmrtelní. Dostali jsme se na jakýsi vrchol, kdy lidé nebyli prakticky v ničem omezováni. Zároveň však probíhal boj o rozdělení světa mezi velmocemi. Rok 2020 jako počátek dalšího desetiletého bloku se dostal na vrcholek hory a nyní nás čeká cesta dolů. A záleží jen na nás, jestli to bude sešup či řízený sestup. Celý rok 2020 můžeme brát jako reklamní spot, který ukazuje příběhy následujících devíti let," prozradila pro ŽivotvČesku.cz Lenka Suchardová.

Z dějin bychom se měli ponaučit, abychom neopakovali staré chyby stále dokola. Co tedy až do roku 2029 můžeme očekávat? Jsou to roky ve znamení citlivé chaotické dvojky.  

"Čistá dvojka je mírumilovná, laskavá, citlivá, obětavá, ale také naivní, nerozhodná, neschopna fungovat pod tlakem a raději se podřídí, než aby velela. Pythagorejci nepovažovali dvojku za číslo, označovali ji za zmatenou jedničku, tedy člověka, který ví, co někdo jiný potřebuje, ale sám sebou je nejistý," upřesnila numeroložka.

Dvojka tak uvozuje dobu chaosu, roztříštěnosti a nepřeberného množství informací, které ale mohou ztrácet význam i autoritu. V těchto letech bude snadné formovat nové politické strany, náboženské sekty a organizace, které za něco bojují a lákají nové příznivce i oběti. 

"Jedna z cest (ta horší) je, že nastane vojensko-policejní systém a diktatura. Tedy že přijde taktika zastrašování, trestání, udávání, vyrábění viníků a citového vydírání, aby se jedinec obětoval pro kolektiv," popisuje následující roky numeroložka. 

Objeví se také diktatura jaksi laskavá tlačící nás někam pro naše blaho, zdraví, štěstí a ochranu lidí. Můžeme čekat rozmach digitálního věku a umělé inteligence, která nás bude pro naše vlastní dobro omezovat a hlídat.   

Je tu ale ještě druhá cesta. 

"Uvědomit si aktuální čas a reálné možnosti. Lidé se opět naučí myslet sami za sebe a nebudou čekat, co jim někdo nebo něco doporučí. Lidé se opět vrátí ke ctnostem, jako je svědomí, pravdomluvnost, upřímnost, spolehlivost, mravnost, tolerantnost či pokora," upřesnila Suchardová s tím, že bychom se měli poučit z minulosti a ohlédnout se na kořeny, ze kterých pocházíme.   

"Výsledky našich kroků a skutků se zviditelní mezi lety 2050 až 2059. Bylo by rozumné a slušné, abychom sobě i nové generaci v těchto letech zajistili příjemné žití. Pro zpříjemnění a zlehčení dalších let bychom se mohli nechat vést heslem Modli se a pracuj," vysvětlila pro ŽivotvČesku.cz Lenka Suchardová.  

Rok 2021 nám při sečtení dává číslo 5. "Pětka je vnímavá, skromná, otevřená pravdě, pokroku a změně. Je svobodomyslná, nestálá, netrpělivá, dobrodružná, energická, výkonná a odvážná s neuvěřitelnou sílou. Nesnáší jakákoliv omezení a nemá ráda, když jí někdo říká, co má dělat. Budeme často v pohybu, aniž bychom si to přáli. Čeká nás klikatá cesta, plná rozmanitostí a změn. V tomto roce se připravte na změny všeho druhu – uvnitř nás samotných, celkového života, práce, materiálního zabezpečení, domova, citů, zdraví či společenských kontaktů. Některé z těchto změn budou úžasné, velkolepé, ale jiné se vás mohou bolestivě dotknout, protože se může jednat o změnu nechtěnou a neplánovanou," dodala o novém roku numeroložka pro ŽivotvČesku.cz. 

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.