Rok a měsíc od úmrtí legendy. Lidé se scházejí u hrobu Karla Gotta (†80), myslí na něho na Dušičky

Hrob Karla Gotta
Hrob Karla Gotta
Foto: ŽivotvČesku.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 1. 11. 2020

Je tomu rok a měsíc, kdy odešla hudební legenda Karel Gott (†80). K jeho hrobu na pražských Malvazinkách postupně během víkendu přicházejí stovky fanoušků. Přinášejí květiny a také zapalují svíčky. Stále na fenomenálního zpěváka myslí a chtějí se poklonit jeho památce. Zejména kvůli Dušičkám.

Hrob je aktuálně v obležení svíček a květin a nikdo z fanoušků nezapomíná na muže, jehož hlas byl nezaměnitelný a rozdával radost. "Jak bych mohla na našeho Káju zapomenout při příležitosti Dušiček. Sice jsou až zítra, ale to bych nestihla, nejsem z Prahy. Položím květinu a tiše zavzpomínám," řekla pro ŽivotvČesku.cz důchodkyně Jana Kunrátová z Poděbrad.

K hrobu Mistra se jak v sobotu, tak v neděli vypravilo skutečně velké množství lidí. A to už jen soudě podle počtu svíček a květin.

"Od rána na hřbitov proudí davy lidí. Nejen ke hrobu pana Gotta, ale i za svými blízkými, kteří jsou zde pochovaní. Ale nápor jsme očekávali," řekl pro ŽivotvČesku.cz zaměstnanec hřbitova s tím, že hrob je pravidelně kontrolován, a to kvůli tomu, aby nedošlo k poškození. Už v minulosti se několikrát stalo, že trávník byl poničen od hořících svíček.

Co jsou Dušičky:

Svátek zesnulých či Památka zesnulých připadá na 2. listopadu, je v římskokatolické církvi dnem liturgického roku, kdy se církev modlí za duše v očistci.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.