Roušku ve Sněmovně nadále nebudu nosit. Na šarvátku se snažím být vždy připravený, říká Lubomír Volný

Poslanec Lubomír Volný
Poslanec Lubomír Volný
Foto: Se souhlasem Lubomíra Volného
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 23. 2. 2021

Lednovou potyčku nezařazeného poslance Lubomíra Volného ve Sněmovně předala policie k přestupkovému řízení. Incident, který se stal na plénu dolní komory, prověřovali policisté pro podezření z trestného činu výtržnictví. Politik pro ŽivotvČesku.cz uvedl, že roušku nadále ve Sněmovně nosit nebude. "Roušku nadále nebudu nosit v jednacím sále Sněmovny," řekl Lubomír Volný s tím, že na další šarvátku je připravený.

Konflikt se stal v lednu při schůzi k prodloužení nouzového stavu. Předsedající Tomáš Hanzel (ČSSD) po varováních vypnul Volnému mikrofon se zdůvodněním, že nemluví k tématu. Volný, který neměl roušku, označil ČSSD za "zkorumpovanou politickou partaj" a její členy za zbabělce a pokrytce. Pak přišel mluvit na místo předsedajícího, jak předtím avizoval. Hanzel se mu v tom snažil zabránit a na pomoc mu přišlo několik poslanců. Po strkanici Volný v doprovodu policejní ochranné služby místo opustil.

"Na veřejnosti roušku nosím, a to s ohledem na druhé lidi. Jediný důvod, kdy ji nenosím, je důvod, že jsem chtěl rozpoutat debatu, že epidemii řídí lidé na základě dojmů a díky tomu, že jsme roušku neměli, se to dostalo do médií. Vláda to evidentně nedělá dobře a ukazuje se, že to je horší a horší. A já se snažím jen ukázat, kde to je špatně podle odborníků jako je třeba pan profesor Beran. Podle skutečných odborníků je to, co dělá vláda, opravdu špatně," vysvětlil poslanec Lubomír Volný pro ŽivotvČesku.cz, že je rád, že upozornil na velmi důležité téma.

Ochranu úst a nosu ve Sněmovně dále uplatňovat nehodlá. "Roušku nadále nebudu nosit v jednacím sále Sněmovny," zdůraznil pro ŽivotvČesku.cz Lubomír Volný s tím, že na další případnou šarvátku je připravený. "Já se snažím být vždy připraven," dodal.

Sněmovní mandátový a imunitní výbor Volnému minulý týden za incident uložil pokutu ve výši měsíčního poslaneckého platu, tedy zhruba 90.800 korun. Jde o nejvyšší možný postih. Volný avizoval, že se proti pokutě odvolá k celé Sněmovně. Tvrdí, že výbor mu neumožnil řádný proces, v němž by se mohl obhájit.

Nezařazený poslanec Lubomír Volný (48) už poněkolikáté pokusil zablokovat hlasování. Tento...

Volný a další nezařazený poslanec Marian Bojko odmítají ve Sněmovně nosit roušky kvůli tomu, že ochrana dýchacích cest je »symbolem nastupujícího nového světového řádu a globálního ekonomického resetu«. Ve sněmovních budovách je přitom nošení roušek nebo obdobné ochrany dýchacích cest kvůli epidemii covidu-19 povinné. Členové vedení dolní komory a předsedové všech poslaneckých klubů označili chování Volného a Bojka za nepřípustné a bezohledné.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu