Roušky už mohou dolů. Vláda zrušila ochranu úst a nosu na koupalištích i omezený provoz zahrádek

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.
Foto: Archiv Adama Vojtěcha
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 1. 6. 2020

Vládní kabinet v pondělí zrušil velmi diskutovanou povinnost nosit roušku na koupalištích a v bazénech. Nově ji lidé budou muset umístit na obličej v případě, že dojde ke kontaktu s další osobou ve vzdálenosti méně než dva metry. Zároveň vláda "zašlápla" omezení venkovních zahrádek v rámci uzavření provozu od 23. do 6. hodiny.

O rozvolnění v rámci koupališť a otevírací doby informoval ministr zdravotnictví po jednání vládního kabinetu. „Rušíme povinnost nosit roušku na koupalištích, bude ji nutné mít pouze pokud bude člověk ve vzdálenosti menší než 2 metry od jiné osoby,” uvedl Adam Vojtěch.

Rozvolnění se týká přírodních i venkovních koupališť. Stejně tak se ruší i omezení pro venkovní zahrádky. „Na zahrádkách umožňujeme neomezený provoz z hlediska času,” doplnil ministr.

Ve vnitřních prostorách stravovacích zařízení časové omezení ještě zůstane.  Kdy se i toto zruší, bude záležet podle ministra na epidemiologické situaci v České republice. Pro Život v Česku Vojtěch uvedl, že si červen chce vláda nechat na vyhodnocení. Nevyloučil ale, že k rozvolnění může dojít už v červnu.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.