Schwarzenberg kritizuje Babišovu vládu za zničení letošních Velikonoc

Karel Schwarzenberg
Karel Schwarzenberg
Foto:
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 14. 4. 2020

Velikonoce byly letos kvůli koronaviru jiné. Premiér Andrej Babiš i šéf krizového štábu Jan Hamáček na to dopředu upozrnili a žádali občany, aby zůstali doma. Nelíbilo se to Karlu Schwarzenbergovi, který svátky označil za "prazvláštní".

Zničila vláda letošní Velikonoce? Ze slov Karla Schwarzenberga lze takový názor vyčíst. "To byly tedy prazvláštní Velikonoce. Nesměl jsem do kostela a obřady jsem mohl pouze sledovat v televizi," posteskl si někdejší ministr zahraničí a neúspěšný kandidát na prezidenta.

Schwarzenbergovi nejsou současní státní představitelé po chuti už delší dobu. Patřičný úšklebek proto přišel i na Velikonoční pondělí večer. "Viděl jsem Ovčáčka vystupovat v chrámu sv. Víta. Viděl jsem fotku unaveného pana prezidenta s pomlázkou upletenou panem Mynářem ve společnosti ministra Hamáčka v povinném červeném svetru," nabídl výčet podivností, se kterými se setkal.

Babiš se nevyzná

Schwarzenbergovi neuniklo ani video premiéra Babiše, které se stalo hitem Velikonoc. "Pak jsem ještě zhlédl premiéra Babiše, jak prohání s dvoumetrovou pomlázkou juchající paní Moniku ve své zahradě. Poněkud brzy, už v neděli na Hod Boží. Ve velikonočních tradicích zřejmě příliš nevyzná," rýpl si do předsedy vlády.

"Člověk ze zoufalství snadno pomate se, muchomůrky bílé budu sbírat v lese," uzavřel poněkud zklamaně.

Galerie

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.