Šéfkuchař z MasterChefa, MMA šampion i modelky z pánského magazínu: Nejrychlejší Čech ve formuli udělal v Brně rozruch

Václav Netušil a Jan Punčochář
Václav Netušil a Jan Punčochář
Foto: Se svolením Effective racing
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 15. 9. 2022

Rychlá auta, vůně benzinu a krásné ženy - to šlo odjakživa dohromady. A to, že formuloví jezdci si večírky umí náležitě užít, je známá věc. Věděl to už legendární James Hunt, kterého v populárním filmu Rivalové ztvárnil filmový Thor Chris Hemsworth (39). A své o tom ví i nejrychlejší Čech v kategorii formule 3 Vladimír Netušil (40), který si z evropského seriálu Euroformula Open o víkendu odskočil do Brna, aby se alespoň jednou v roce představil také domácím fanouškům. Po závodě ho v paddocku navštívil michelinský kuchař Jan Punčochář (43), bojovník Karlos Vémola (37) a vybrané krásky ze známého magazínu pro muže.

Zraky formulových fanoušků se o víkendu upnuly k Brnu. Na místním automotodromu se představily desítky jezdců hned v několika kategoriích. Zaručeně největší poprask ale vzbudil Vladimír Netušil. Pilot a zároveň majitel stáje Effective racing v letošní sezoně závodí v evropské Euroformula Open na úrovni formule 3, odkud v minulosti zamířil rovnou mezi světovou elitu Formule 1 třeba úřadující mistr světa Max Verstappen nebo Charles Leclerc.

Možnost zazávodit si před českým publikem využil Vladimír Netušil velmi rád, brněnský okruh navíc patří k jeho oblíbeným. "Mám to tu moc rád, vloni jsem tu vyhrál, stejně jako pak i celý seriál Středoevropské zóny, takže mám jen ty nejlepší vzpomínky. Je skvělé se ukázat českým divákům i stávajícím nebo potenciálním partnerům," uvedl respektovaný závodník pro ŽivotvČesku.cz.

Právě pro partnery v sobotu uspořádal pompézní akci přímo ve vlastním paddocku. Vedle ustájeného monopostu se tak za vůně benzinu rozestavil kuchařský pult, k němuž se postavil skutečný mistr svého řemesla, šéfkuchař Jan Punčochář.

"Udělal jsem tematické menu, které se hodí k závodům, všechno bylo krvavé," přiblížil pro ŽivotvČesku.cz s typickým úsměvem známý šéfkuchař a porotce soutěže MasterChef. Podávaly se argentinské krevety s rajčaty a olivami, mořský vlk či telecí svíčková s hříbkovou omáčkou. Nechyběl ani tradiční a velmi oblíbený Punčochářův dezert - takzvané karamelové vejce.

Přestože v samotném závodě skončil Vladimír Netušil po chybě až čtvrtý a ve druhé kategorii novějších vozů druhý, nenechal si zbytek sobotní akce zkazit. Do paddocku dorazil i jeho kamarád Karlos Vémola, šampion organizace OKTAGON MMA. Právě on se v minulém roce Netušilovým monopostem sám projel. "Je to neskutečně návykové, když se dostanete blízko jiného auta. V člověku se projeví soutěživost a chce něco dokázat," rozplýval se známý bojovník. Tentokrát nechal řízení auta na svém kamarádovi a sám si užíval příjemnou zábavu.

Večerní program pak pro hosty ve stáji Effective racing okořenily vnadné modelky časopisu Playboy. Nechyběla vítězka soutěže Hledáme Playmate Denisa Gudelj, herečka Denisa Pfauserová, světově úspěšná tatérka Ivana Beláková, hvězda filmů pro dospělé Lady Den či populární DJ Lucca.

Vladimír Netušil se po víkendové akci vrací k přípravám na další podnik seriálu Euroformula Open, který je na programu za dva týdny v italské Monze. V letošním ročníku, který je pro něj prvním v tomto seriálu, je jeho cílem stahovat časy těch nejlepších, v příštích sezonách se pak dostat do hledáčku vyšších soutěží, jako jsou Formule 1 a 2.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.