Slávek Boura vysvětlil, proč by neměl nastoupit na 18 let do vězení. V drogách jsem nejel, tvrdí

Slávek Boura
Slávek Boura
Foto: Nextfoto
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 1. 11. 2020

Moderátor Slávek Boura (56) kvůli obvinění z pašování drog neprožívá poslední měsíce ideální období. Hrozí mu trest ve výši odnětí svobody až na 18 let. Jenže čekání na soud a naděje ve zproštění obvinění je zatím v nedohlednu. Někdejší moderátorská hvězda je přesvědčena, že jde celkově spíše omyl v souvislosti s jeho osobou.

Co se před lety přesně stalo? Síť drogových dealerů měla odhalit policejní akce zvaná Vombat. Kriminalistům se podařilo odkrýt skupinu pašeráků drog, mezi kterými byl údajně také známý moderátor Slávek Boura. Na jeho osobu dopadlo obvinění z drogového dealerství a podle všeho stál za pašováním neskutečných dvaceti kil návykových látek -  například heroinu, kokainu nebo pervitinu.

Sám Slávek popírá, že by kdy co s drogami měl společného. Zároveň pro ŽivotvČesku.cz vysvětlil, proč jde o omyl. "Zatím nebyl žádný soud, který by řekl, že jsem něco udělal. V tuto chvíli se kolem případu nic neděje. Vše je »pozastaveno« patrně kvůli koronaviru. Nic nevím, nic mi nepřišlo, rád bych to měl za sebou, protože jsem nic neudělal a příjemné mi to není," uvedl Slávek Boura pro ŽivotvČesku.cz, který trvá na své nevině. "V životě jsem žádné drogy nepašoval, nikdy jsem s nimi neměl nic společného, je to podle mě nějaký omyl," zdůvodnil Slávek.

Celý problém s obviněním vznikl prý kvůli tomu, že pracoval pro cestovní kancelář a do USA, Austrálie a na Nový Zéland byl prý vyslán, aby takzvaně obhlédl terén v souvislosti s turismem. Jeho honorář za práci byl podobný průměrné mzdě v česku. Cesty měl hrazené od zadavatele.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.