StarDance, když tancem se hubne... Lékařka Kateřina Cajthamlová vyvrátila mýtus, že kilogramy padají dolů jen pohybem na parketě

Kateřina Cajthamlová
Kateřina Cajthamlová
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 12. 11. 2023

Soutěž StarDance, když hvězdy tančí… má za sebou další příjemný večer. V sobotu se představilo na tanečním parketu už jen sedm párů, nakonec se loučila dvojice Tereza Mašková a Daniel Kecskeméti. "Jsem šťastná, ale mrzí mě to. Pro mě pocit štěstí je ten, že jsem si poslední tanec doopravdy užila," uvedla zpěvačka, která moc dobře ví, že s koncem v soutěži nyní může zvolnit tempo. StarDance je totiž skutečně makačka a mnozí účastníci show se těší nejen ze svých výkonů, ale i z toho, že se jim podařilo »vyladit« postavu. Redakce ŽivotvČesku.cz oslovila osobnost dodnes populárních televizních pořadů zaměřených na hubnutí a výživu – lékařku Kateřinu Cajthamlovou. Na dotaz vysvětlila, jak to je s hubnutím při tancování.

V rámci pátého soutěžního večera účastníci populární soutěže předvedli sambu, valčík a cha-chu. Klasicky je hodnotila porota, a to složená z Tatiany Drexlerové, Zdeňka Chlopčíka a Richarda Genzera. A ani tentokrát to neměla jednoduché. O to více, že tentokrát se tančilo na celou škálu skladeb - lépe řečeno - písní z celého světa zpívaných v méně obvyklých jazycích. Nakonec soutěž skončila pro pár Tereza Mašková a Daniel Kecskeméti. 

Minulý týden se se soutěží loučil pár Dominika Rošková a Richard Krajčo - zpěvák pro ŽivotvČesku.cz ke svému vyřazení pro ŽivotvČesku.cz poskytl poměrně obsáhlý a zajímavý rozhovor. V něm promluvil i o tom, že se mu podařilo zpevnit postavu, což ho těší.

"Nikdy jsem neměl vyloženě nadváhu, a to v tom smyslu, že bych potřeboval shazovat hodně kilogramů. Ale to víte, s tím věkem se vám ten tuk usazuje tam, kde nechcete. A tanec mi vlastně umožnil, že se tělo dostalo do nějaké svalové harmonie," uvedl pro ŽivotvČesku.cz s tím, že je rád, že své tělesné partie zpevnil.

Jak to je ohledně StarDance a hubnutí, pro ŽivotvČesku.cz upřesnila lékařka, kterou si lidé pamatují z řady pořadů o hubnutí. "Hubne se zvyšováním energetického obratu a ke zvýšení obratu je potřeba zvýšit příjem i výdej. A veliká chyba, kvůli které máme epidemii obezity, je to, že lidé místo aby přidali pohyb a jídlo, jídlo uberou. To znamená, že dochází ke snížení energetického obratu," uvedla charismatická odbornice přes zdravé hubnutí Kateřina Cajthamlová pro ŽivotvČesku.cz.

"Tanec jakožto aerobní – v některých případech intenzivní – činnost potřebuje dostatek energie, tedy potravy. Tanec je výdejově srovnatelný s fotbalem, případně krasobruslením. Strava, která je na tanec potřeba, záleží na pohlaví, ale v zásadě je potřeba přidat množství potravy, protože je potřeba energie, v tomto případě ideálně škroby. Vzpomínám si, že když jsem tančila ve StarDance, tak jsem jedla více než můj dvoumetrový partner. Výsledkem bylo, že jsem z konfekční velikosti 42 klesla na konfekční velikost 36," dodala pro ŽivotvČesku.cz renomovaná internistka Kateřina Cajthamlová, která pomáhá lidem nejen jako lékařka, ale také jako motivující známá osobnost informující laickou veřejnost o důležitých tématech. Z jejích slov vyplynulo, že kdo chce hubnout, nesmí hladovět.

Kdo bude v 6. kole StarDance:

Eva Adamczyková a Jakub Mazůch, Darija Pavlovičová a Dominik Vodička, Marek Adamczyk a Lenka Nora Návorková, Vavřinec Hradilek a Kateřina Bartuněk Hrstková, Iva Kubelková a Martin Prágr, Josef Maršálek a Adriana Mašková.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.