Takhle se Jana Adamcová změnila v pozici vládní mluvčí. Po půlročním volnu naskočila do nové práce, která se od bývalé moc neliší

Jana Adamcová
Jana Adamcová
Foto: Nextfoto
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 9. 8. 2022

Bývalá moderátorka a vládní mluvčí Jana Adamcová (50) po volbách v roce 2021 s příchodem nové vlády oficiálně opustila svůj dosavadní post. Po příjemném volnu stráveném se svými blízkými se vrhla zpět do práce, která není příliš vzdálená od toho, co dělala doposud. Je nyní totiž asistentkou poslance Pavla Růžičky (52). "Já velmi ráda cestuji," řekla pro ŽivotvČesku.cz, čím vyplňovala volný čas.

Psal se březen 2019, když se Jana Adamcová stala tiskovou mluvčí vlády České republiky. Čas utekl jako voda a někdejší televizní sporťačka pozici s příchodem nové vlády opustila. Po odchodu z úřadu zvolnila životní tempo a dlouho se zdálo, že si od práce dá trvalejší pauzu. Nyní je ale zpět, tentokrát jako asistentka poslance za ANO.

"Já jsem paní Adamcovou poprvé poznal, když nastoupila do funkce mluvčí vlády. Vyměnili jsme si kontakty. Když jsem dostal už letos v únoru od původní asistentky echo, že bude končit, oslovil jsem ji s nabídkou, protože jsem hledal někoho, kdo bude mít zkušenosti z mediálního prostředí a kontakty na poslance," řekl Pavel Růžička pro portál Blesk.cz.

Vzhledem k loňským předvolebním průzkumům bylo dlouho nejasné, zda Jana Adamcová na pozici vládní mluvčí zůstane, nebo ji s potenciálním příchodem nové vlády vystřídá někdo jiný. Volby ale nakonec vyhrála koalice SPOLU a bývalá moderátorka tak měla čas dělat to, co nejvíc miluje. Jak tedy vyplňovala volné měsíce?

"Bohužel nejde cestovat pořád, ale kdyby to šlo, tak pořád někde jezdím. Já velmi ráda cestuji lowcostově, člověk skutečně pozná lidi i kulturu dané země. Když jste někde zavření v rezortu, tak to není ono. Ze všeho nejraději si prohlížím cestovatelské weby a už se tam vždy vidím. Já cestování miluji a během koronavirové epidemie mě nejvíce psychicky ničilo, že nemohu nikam vycestovat," promluvila Jana Adamcová pro ŽivotvČesku.cz už dříve o své velké volnočasové vášni.

Jana Adamcová v minulosti byla velkou televizní osobností, její tvář bylo možné vidět v nejrůznějších relacích, a to od večerních zpráv až po ženské pořady. Návrat na obrazovky je nyní ovšem nepravděpodobný i proto, že byla spojená s politikou. Sama potvrdila, že kariérně jde o překážku.

"Nikdo z ANO mě do této funkce nedosadil a nikdo z ANO do poslední chvíle netušil, že budu pro pana Růžičku pracovat. Šlo jen o to, že jsem se po svém působení ve vládě nehodila do zpravodajství, v němž jsem celý svůj profesní život působila," uvedla Jana Adamcová pro Blesk.

 

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.