Takhle v roce 2007 vypadal Filip Trojovský z reality show Big Brother. Dnes je to chlap jako hora a svaly ho živí

Filip Trojovský v roce 2007
Filip Trojovský v roce 2007
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 7. 1. 2023

Psal se rok 2005, když nejsledovanější tuzemská komerční televizní stanice nasadila do hlavního vysílacího času šmírovací reality show s názvem Big Brother. Televizní diváci v ní sledovali osudy soutěžících, kteří několik měsíců žili v uzavřeném prostoru vily prošpikované kamerami. Jedním z nejvýraznějších účastníků show byl Filip Trojovský (40), který za roky od konce soutěže prošel pořádnou proměnou - dnes je z něj chlap jako hora. "Jsem trenér a majitel fitness centra, zároveň se závodně věnuji disciplíně crossfit," uvedl pro ŽivotvČesku.cz před časem rodák z Havířova, který žije dlouhé roky v Brně.

Když se Filip Trojovský objevil ve známé reality show, okamžitě se stal idolem náctiletých dívek. Už tehdy měl vypracovanou postavu a charisma. Chvíli se snažil prosadit v showbyznysu jako moderátor, aby pochopil, že když bude dělat něco smysluplnějšího, než se snažit s havířovským akcentem moderovat večírky v Praze, bude se mu dařit rozhodně lépe. V roce 2015 tak založil licencovaný crossfitový gym (posilovnu) a skutečný životní úspěch se dostavil. Oženil se a stal se tuzemskou hvězdou sportu, který se řadí k silově i fyzicky intenzivnějším.

"S manželkou oba podnikáme. Já se věnuji sportu, a to na vrcholové úrovni, zároveň jsem trenér a majitel fitness centra v Brně. Dělám, co mě baví a díky tomu jsem vlastně šťastný. Navíc se nám podařilo v našem centru změnit životy některých lidí k lepšímu," sdělil již dříve pro ŽivotvČesku.cz Filip Trojovský, který se v současnosti odmítá vracet do minulosti. A není se čemu divit, během své soutěžní kariéry získal řadu titulů a vydal se zcela jiným životním směrem.

To, že ke své trenérské roli přistupuje jako profesionál, potvrdil přesně před rokem pro ŽivotvČesku.cz. Na dotaz, jak nejlépe po Vánocích zhubnout, měl okamžitě jasno.

"Nefunguje nic lépe, než celoročně se stravovat rozumně. To znamená kombinovat v jídelníčku všechny druhy potravin jako je ovoce, zelenina, luštěniny, maso, ale i pečivo. Důležité je mít míru a nepřejídat se, spíše omezit množství. Ideální je pak jíst tak pětkrát až šestkrát denně v časových rozestupech. A samozřejmě být často v nějakém pohybu. Třeba večerní procházka o pár kilometrech je rozhodně více, než sedět v křesle u televize. Když to je pak každý den, redukce hmotnosti je efektivnější," řekl pro ŽivotvČesku.cz Filip Trojovský s tím, že když si pak člověk třeba přes již zmíněné svátky dopřeje více jídla, nic zásadního se neděje. Tělo si s tím poradí.

"V takovém režimu si člověk může dopřát i svíčkovou s knedlíkem, ale nesmí ji jíst každý den. Je rozdíl, když si někdo dá k večeři 500 gramů vepřového s hranolky, než když si dá třeba 150 gramů kuřecího masa se zeleninou. Základ je pohyb a pestrá, pravidelná strava. Nic lepšího zatím nikdo nevymyslel a když někdo potřebuje snížit váhu tak, aby si shozené kilogramy udržel, je to ideální cesta. Určitě nedoporučuji rychlé hubnutí a drasticky omezit přísun potravin, to nefunguje a navíc to je pro tělo rizikové," dodal pro ŽivotvČesku.cz Filip Trojovský s tím, že je potřeba dodržovat kromě pestré skladby potravin i pravidelný pitný režim.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.