Téměř 50 kilo dole a postava samý sval. Otce dvou dětí zničily fotky z dovolené. Dnes je k nepoznání

Scott Ross před proměnou vážil 130 kilogramů
Scott Ross před proměnou vážil 130 kilogramů
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 28. 9. 2021

Rodinná dovolená ve španělské Marbelle mu otevřela oči a on si konečně uvědomil svůj velký problém spojený s váhou. Na fotografiích z prosluněného letoviska se totiž vůbec nemohl poznat, a tak se rozhodl, že nastal čas na změnu. Cesta za zdravějším životem měla kýžený efekt a brzký padesátník se během několika měsíců z obtloustlého muže proměnil v sympatického svalovce.

Životní styl, který trvá dlouhá léta, se těžko mění. Osmačtyřicetiletý Scott Ross, který je dvojnásobným otcem – má syny Matta (15) a Luka (14), se dostal na alarmující váhu 130 kilogramů a začínal nad přibývajícími kily ztrácet kontrolu. Když si však prohlédnul fotky pořízené na letní dovolené, pochopil, že se sebou musí něco dělat.

"Na fotkách jsem se sotva poznal, kvůli svému vzhledu jsem se cítil opravdu nešťastný. Na dovolené jsem si pronajal kajak, abych vyrazil na moře se svými dvěma syny, ale po pěti minutách mi naprosto došel dech. Byl to pro mě obrovský šok, protože jsem vždycky býval docela fit a hrál jsem hodně ragby. A tak jsem se rozhodl, že to změním, jakmile se vrátíme zpět," řekl Scott Ross, jak uvedl britský deník Mirror.

Ve své práci trávil dlouhé hodiny za počítačem, mnohdy až 14 hodin denně - pracoval totiž z domova, což se samozřejmě na jeho přibírání podepisovalo. Není divu, že ho tak honily chutě a neustále měl potřebu jíst – dopřával si brambůrky, sušenky nebo sendviče a další nezdravé pochutiny a kalorická jídla. Ale dovolená ve Španělsku změnila jeho pohled na to, jak by měl nadále žít, a tak se začal řídit tříměsíčním fitness plánem Six Pack Revolution. Původně plánoval, že se chce dostat na váhu mezi 101 až 107 kilogramy.

"Po 90 dnech, co jsem trénoval, jsem to nechtěl vzdát. Pokračoval jsem a snažil se hubnout, nabrat svaly a po devíti měsících vypadám takto, mám na váze 82 kilogramů," popsal šťastný otec svůj obdivuhodný úspěch a ztrátu téměř 50 kil.

Čtyřikrát týdně chodí trénovat a do své fitness rutiny zapojil také hodně běhu, k němuž si našel vztah. "Ve chvíli, kdy se dostanete do pohody, tak si můžete tento životní styl snadno udržet a o víkendu si klidně dopřát nějakou lahůdku, třeba pizzu a víno jako já. Novému životnímu stylu jsem se přizpůsobil docela dobře, byl jsem velmi motivovaný a soustředěný na to, čeho jsem chtěl dosáhnout. Také mě baví vaření z čerstvých surovin, které považuji za velmi terapeutické," dodal.

Dnes je z něj muž s vyrýsovanou postavou, břišními svaly a jen těžko by si ho někdo spojoval s tou osobou z fotek z letní dovolené. Začátkem loňského roku dokonce rozjel kariéru jako trenér společně s partnerkou a stejně tak fitness koučkou Sarah Courtneyovou (43).

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.