Tohle tělo slaví 60 let. Martin Maxa ukázal snímek, na němž popírá věk. Recept na mládí je jednoduchý, říká

Zpěvák Martin Maxa je pohledný muž
Zpěvák Martin Maxa je pohledný muž
Foto: Se svolením Martina Maxy
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 14. 3. 2021

Martin Maxa se řadí k lidem, kterým se velmi těžce hádá věk. Celoživotně se udržuje ve formě a proto jen těžko se chce věřit tomu, že v pondělí oslaví 60. narozeniny. Pro ŽivotvČesku.cz prozradil svůj poměrně jednoduchý recept, jak se udržovat pořád ve formě. "Není to velká věda, člověk by si měl hlídat složení stravy a alespoň trochu a pravidelně se hýbat," říká zpěvák.

V současnosti je Martin Maxa bez partnerky. V loňském roce mu po 25 letech zkrachoval vztah a od té doby se soustředí jen na sebe.

"Pracuji na hudbě, ale také na sobě. Takže stále cvičím a hlídám si stravu. Můj recept na mládí, kterým se řídím, je jednoduchý. Je potřeba si hlídat poměr složení stravy, tedy bílkoviny, cukry a tuky a nějakou pravidelnost. To funguje. A je podstatné, že člověk by neměl přehánět kalorický příjem. Tedy i ve výživě platí zákony fyziky. Pokud energie přijatá převyšuje vydanou, tak to není dobré a někde se ta energie musí uložit," prozradil pro ŽivotvČesku.cz zpěvák, který na vysoké škole dělal diplomovou práci na téma výživa.

Sám Martin Maxa moc dobře ví, že nejvíce se tloustne po alkoholu a do zdravého životního stylu nepatří. Ovšem není pochyb o tom, že své jubileum nenechá bez malého hříchu. "Zapít se to musí, ale bez následků," dodal s úsměvem hudebník, který pro ŽivotvČesku.cz poskytl snímek z rok starého natáčení videoklipu Reggae z loňského léta. Z něj je evidentní, že kalorie si rozhodně hlídá.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.