Tomáš a Tamara Klusovi v pondělí zahájili akci pro seniory, vystoupí i Farna

Tomáš Klus s manželkou
Tomáš Klus s manželkou
Foto:
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 14. 4. 2020

Čtyřmi koncerty v zahradách či dvorech domovů seniorů v Praze a středních Čechách dnes písničkář Tomáš Klus a jeho manželka Tamara zahájili sérii vystoupení s názvem Pod okny. V dalších dnech bez nároku na honorář vystoupí i Ewa Farna, Anna K., Richard Krajčo, Ondřej Ruml a Iva Pazderková.

"Akce chce přinést rozptýlení těm, na které hrozba koronaviru dopadla nejvíc. Staří lidé teď podle zaměstnanců domovů seniorů trpí nedostatkem kontaktu se svými blízkými, neboť být doma v nedobrovolné izolaci není snadné pro nikoho, i když ví, že je to nezbytně nutné," uvedla za pořádající Ceny Anděl Coca-Cola Nora Fridrichová.

Své koncerty Klus uzavřel v Domově seniorů Českého červeného kříže Hvězda v Praze 6. "Jsem svým způsobem rád za to, že tahle nepříjemná situace odkrývá světlé stránky našeho charakteru. Touhu a schopnost pomoci a především uvědomění si toho, co je pro nás skutečně důležité a kdo je pro nás skutečně důležitý. A výsledkem je tahle akce a já jsem strašně rád, že se jí můžu účastnit," řekl ČTK Klus.

Boj proti koronaviru inspiroval Kluse k napsání písní, které vyšly na digitálním minialbu nazvaném Pět pohromadě. Koncert pro důchodce v rouškách v bezpečné vzdálenosti na balkonech a v zahradě, i pro náhodné kolemjdoucí za plotem domova, dnes Klus s manželkou za doprovodu kytary zahájili skladbou A pak.

Pro dobrý úmysl

"Projekt Pod okny vnímáme jako velmi důležitý a věříme, že neskončí na konci příštího týdne, ale bude pokračovat dál, přes hranice hudby, z vlastní iniciativy lidí a s dobrým úmyslem podpořit seniory i zaměstnance zařízení v této nelehké době," podotkla Lucie Hájková, producentka Cen Anděl a organizátorka akce Pod okny.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.