Třetí světová válka začne na Blízkém východě, předpověděl německý proutkař Alois Irlmaier. Vyjádřil se i sociolog

Válka - Ilustrační snímek
Válka – Ilustrační snímek
Foto: Pixabay
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 9. 9. 2021

V krizových dobách se lidé upínají k těm, kteří slibují, že jim dají nahlédnout do budoucnosti. Mezi jasnovidce patřil také německý proutkař Alois Irlmaier (1894 - 1959), který předpověděl migrační krizi i příchod třetí světové války. Podle sociologa Vojtěcha Bednáře je pochopitelné, že lidé v těžkých dobách hledají pomoc u vyšší moci. "V krizi přichází situace, kdy se potřebujeme obrátit směrem k budoucnosti. Protože to ale po vlastní ose neumíme, tak hledáme někoho, kdo nás tím provede," řekl sociolog pro ŽivotvČesku.cz.

Německý proutkař a jasnovidec Alois Irlmaier není veřejnosti tak známý jako prorok Nostradamus či Baba Vanga, ale v dobách těžké krize se lidé upínají i k jeho slovům.

Proutkař, který se narodil v bavorském Scharamu, od mládí uměl najít vodu a lidé ho často žádali o pomoc, když plánovali stavbu studny. Alois Irlmaier ale časem objevil další dar - měl schopnost předvídat události, což se osvědčilo zejména během druhé světové války.

Například lidem v Rosenheimu dne 18. dubna 1945 poradil, aby nechodili na nejbezpečnější místo v bunkru, tedy do jeho středu, ale raději se drželi u vchodu. Část lidí poslechla, další se mu vysmáli. Po náletu nepřítele pak ti, kteří se smáli, zemřeli, protože střecha bunkru se prolomila přesně uprostřed.

"Jsem rád, že mohu odejít, protože nemusím zažít, co vidím," vyřkl svá poslední slova, když předpovídal vlastní smrt. Z jeho výhledů do budoucnosti totiž skutečně běhá mráz po zádech. Za centrum globálních problémů Irlmaier považoval Blízký východ, který se podle něj stane ohniskem třetí světové války. Zbrojení podle něj spustí atentát na vysokého státního úředníka, ke kterému dojde na jihu Evropy. Začne globální konflikt, který bude mít fatální dopady zejména na Evropu. Zástupy vojáků přijdou z východu a převalí se přes Německo jako velká voda.

"Kolony aut ucpou silnice. Co na dálnicích a rychlostních komunikacích překáží pancéřovým jednotkám, je převálcováno tanky. Poblíž Regensburgu nevidím už žádný most přes Dunaj. Z velkého Frankfurtu nezůstalo téměř nic," věštil německý proutkař s tím, že konflikt bude obrovský, ale nebude dlouhý, ukončí ho něco, co může připomínat nukleární reakci.

Dojde k třídennímu zatmění. Tma bude i ve dne. Na obloze se objeví řada znamení, pak se spustí blesk a přijde obrovské zemětřesení. Z nebe začne padat žlutý prach, kam prach dopadne, tam nic živého úkryt nenajde. Po globální válce přežije jen velice málo lidí, ti přijdou vlastně o všechno a budou se muset vrátit k zemědělství. Ti, kteří přežijí, si vzpomenou na Boha a budou zase zažívat štěstí, věštil Alois Irlmaier.

Redakce ŽivotvČesku.cz oslovila několik kartářek a žen, které se živí předpovídáním budoucnosti. Všechny potvrdily, že během posledního roku mají výrazně vyšší počet klientů, kteří se často ptají na společenské změny související s koronavirovou krizí a na ni navazující krizí ekonomickou. Sociolog Vojtěch Bednář pak pro ŽivotvČesku.cz vysvětil, proč se v krizových dobách lidé silně upínají k věštcům.

"Jedna z potřeb, kterou člověk má, je potřeba transcendence - tedy potřebujeme vědět, že existuje něco, co nás přesahuje, co je mimo logiku a mimo racionalitu. Když nastane krize, tak se člověk dostává do nejisté situace, dochází k nabourání něčeho, čemu se říká ontologická jistota. Svět kolem nás najednou nefunguje tak, jak jsme zvyklí, tak jak to standardně chodí, to je přesně ten moment, kdy se upínáme k transcendenci, protože nemáme tu jistotu, tak ji hledáme do budoucna u něčeho vyššího, než je člověk. Když je nouze nejvyšší, pomoc boží nejbližší, to říkala moje babička a vždy všechno nějak překonala. V krizi přichází situace, kdy se potřebujeme obrátit směrem k budoucnosti. Protože to ale po vlastní ose neumíme, tak hledáme někoho, kdo nás tím provede, kdo bude zástupcem té transcendence - to jsou pak náboženská a spirituální hnutí, proroci, kartářky či vědmy," vysvětlil fenomén strachu a na něj navazující naslouchání vědmám a věštcům renomovaný sociolog.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.