Tropické teploty si dají do konce týdne pauzu, v srpnu hrozí návrat. Kam až vystřelí rtuť teploměru, upřesnila meteoroložka Dagmar Honsová

Počasí - ilustrační foto
Počasí – ilustrační foto
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 26. 7. 2022

Poslední červencový týden bude ve znamení pravého letního počasí, mučivé super tropické teploty si však dají do konce týdne pauzu. V úterý mohou přijít bouřky a i v průběhu následujících dní lze očekávat občasné přeháňky. To bude úleva především pro přírodu. "Každý rok se těšíme na teplé a suché počasí. Pokud ale trvá příliš dlouho, přináší nebezpečí vzniku požáru v přírodním prostředí," uvedla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Úterý si chystá polojasno, postupně přibývání oblačnosti na oblačno až zataženo a místy přeháňky nebo bouřky, ojediněle i silné. Ranní teploty 20 až 16 °C. Denní teploty 28 až 32 °C.

Ve středu si počasí přichystá polojasno až oblačno, ojediněle přeháňky. Ranní teploty 17 až 13 °C. Denní teploty 26 až 30 °C.

Ve čtvrtek bude polojasno až oblačno, ojediněle přeháňky. Ranní teploty 17 až 13 °C. Denní teploty 26 až 30 °C.

pátek bude polojasno. Ranní teploty 16 až 12 °C. Denní teploty 26 až 30 °C. Začátek srpna pak znovu přinese i super tropické teploty, ojediněle pak přeháňky či bouřky.

Turisté i obyvatelé Českého Švýcarska, které od neděle sužuje rozsáhlý požár lesa, jsou v bezpečí. Rozsah škod zatím nelze odhadnout. Požáry propukly i na jiných místech České republiky. Počasí posledních dní bohužel nahrávalo tomu, aby k podobným událostem docházelo.

"Na riziko požárů mají vliv teplota, sucho, vlhkost vzduchu a rychlost větru. Lesy sice dokáží zpomalit nástup sucha, ale při intenzivním suchu se výrazně projeví i tam. Vlivem přechodu studené fronty se kouř z ohně rozšířil zejména do středních a východních Čech, dále až nad Vysočinu. Do čtvrtka se žádné významné srážky v postižené oblasti vyskytovat nebudou," uvedla k aktuální situaci pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.