Trpěla anorexií a byla jen kost a kůže. Dnes má mladá žena tělo samý sval a popsala, jak se ze spárů poruchy dostala

Scarlett Wilsonová se z anorektičky stala kulturistkou
Scarlett Wilsonová se z anorektičky stala kulturistkou
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 22. 1. 2022

Scarlett Wilsonová (20) z Northamptonshiru ve Velké Británii je dnes kulturistkou s tisíci sledujících na sociálních sítích. Dříve ale byla dívkou, která se dříve tolik nenáviděla, že přestala jíst a byla hospitalizována kvůli anorexii. Její proměna je obdivuhodná a nyní inspiruje další lidi s podobným problémem.

Dnes dvacetiletá Scarlett Wilsonová rozhodně neměla dětství, které by jí mohl někdo závidět. V dospívání si prošla zneužíváním, ze kterého vyplynuly deprese. Těmi trpěla už od dvanácti let. Na střední škole se ke všem jejím problémům přidala šikana. Mladá dívka nakonec přestala jíst a kromě duševního zdraví šlo ke dnu i to psychické. Následně byla hospitalizována v nemocnici kvůli anorexii.

"Tehdy jsem nevěděla, že se posunu na tohle místo. Ale abych se sem dostala, musela jsem posunout své hranice, necítila jsem se komfortně, do postele jsem každý den ulehala s pláčem, protože vše, co jsem denně dělala, pro mě bylo fyzickou i psychickou výzvou," uvedla na svých sociálních sítích mladá žena, která je dnes kulturistkou. Její příběh pak přinesl deník a1.ro.

Po posledním propuštění z psychiatrie se sympatická blondýnka ponořila do kulturistické formy cvičení, aby se vyrovnala se svými anorektickými myšlenkami. Dala si stanovené cíle konzumace jídla a musela překonávat těžké týdny, kdy se jí do jezení nechtělo, ale přesto se do něj vrhnout musela. Dnes je úplně jinou ženou.

Svou cestou se Scarlett Wilsonová pochlubila na sociálních sítích a ukázala tak, že do formy se chtějí dostat nejen lidé s nadváhou, ale naopak i ti, kteří trpěli podvýživou. Nyní je inspirací dalším lidem, kteří se touží ve svém těle cítit pohodlně a dokonce jako koučka nabírá klienty. Pro všechny má ale jednu zásadní radu.

"Přestaňte se bát, stoupnout si na váhu. Začněte se soustředit na vaši sílu, výkony a zdraví. V hlavě mějte cíl, jak chcete vypadat a jak se chcete cítit. Hlavně se nebojte tuků. Bála jsem se jich i já, ale tuky jsou pro tělo velmi důležité a díky nim jsem tam, kde dnes jsem," vysvětlila svou radu bývalá anorektička, která má dnes obdivuhodně svalnaté tělo.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.