Údajná partnerka Vladimira Putina měří pouhých 166 centimetrů. Šéf Kremlu je o chlup vyšší. Jak moc výška hraje roli ve vztazích, řekl psycholog

Vladimir Putin s Alinou Kabajevovou
Vladimir Putin s Alinou Kabajevovou
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 31. 7. 2022

V souvislosti s ruskou invazí na Ukrajinu se i mezi odborníky na mezinárodní politiku začal řešit duševní stav ruského prezidenta Vladimira Putina (69). Kvůli menšímu vzrůstu ruského diktátora se začalo spekulovat, zda může trpět komplexy, které veřejnost zná pod termínem »Napoleonský syndrom«. Podle portálu Panovnici měří šéf Kremlu 170 centimetrů. Zajímavostí je, že jeho údajná přítelkyně Alina Kabajevová (39) podle portálu Wikipedie měří 166 centimetrů. Redakce ŽivotvČesku.cz na téma výška a partnerské vztahy oslovila špičkového psychologa Jeronýma Klimeše (55), a to s dotazem, zda vzrůst v nich hraje nějakou roli.

Na příkladu prezidenta Ruské federace se ukazuje, že i malý muž může mít velké plány. Šéf Kremlu, který u části české veřejnosti dostal přezdívku »Liliputin«, zřejmě trpí představou, že je vyvolen k tomu, aby obnovil slávu a velikost Sovětského svazu.

Soudní psychiatr z Cornellovy univerzity Ziv Cohen přišel v rozhovoru pro Fox News Digital s tezí, že Putin nemusí být šílencem, ale psychopatem, který ví, jak okouzlit své okolí. Podle Cohena na takové lidi platí pouze demonstrace statečnosti a síly, citoval web.

Výška Vladimira Putina je dlouhé roky předmětem vášnivých diskuzí, protože je nejsledovanější osobou Ruska. "Koncová míra není důležitá. Důležitá je školka a základní škola, kde fyzické parametry hrají nějakou poměrně zásadní roli. V dospělosti pak nikoliv. To znamená, že ze školky či základky si děti odnáší nejvíce psychická traumata, která se točí okolo fyzického vzrůstu," uvedl pro ŽivotvČesku.cz přední český psycholog Jeroným Klimeše ohledně muže, který podle portálu Panovníci měří 170 centimetrů.

Megalomanské plány nejmocnějšího muže Ruska by mohly odrážet takzvaný »Napoleonský komplex«. Ale objektivní výzkum o vztahu mezi výškou a jednáním člověka nikdy nevznikl. Napoleonský syndrom je hlavně novinářským obratem a nikoliv psychiatrickou anamnézou.

"Výška dříve souvisela s bídou, když ve středověku byla, tak se lidé »scvrkli«, teď se natahují. Evolučně jde o reakci na bídu. Pokud jde o sebevědomí člověka, tak o tom nejvíce rozhoduje školka a základní škola, v nichž se děti poměřují biologicky na základě fyzických parametrů. Od puberty se do toho začne prolínat láska, kdy parametry nehrají už tak zásadní roli a následně životní úspěch to zcela převálcuje. V dospělosti to není problém," přiblížil pro ŽivotvČesku.cz akademik Jeroným Klimeš.

Zatímco miliony lidí trpí pod tíhou války, Vladimir Putin by se měl stát znovu otcem. Dítě mu má přivést na svět Alina Kabajevová, jeho neoficiální partnerka, která od roku 2015 žije v ústraní a na veřejnosti se objevuje jen sporadicky. Informaci přinesl britský deník Mirror a zdrojoval ji telegramovým účtem General SVR. Zajímavostí je, že údajná osudová žena ruského prezidenta má podle portálu Wikipedia výšku 166 centimetrů.

"Ohledně partnerských vztahů má výška vliv na navazování vztahů, nikoliv už na partnerské soužití. Je to nutná podmínka, která zabrání vzniku vztahu, protože kluk je menší než holka. Ale pro vlastní fungovaní vztahu je to nedůležité," dodal pro ŽivotvČesku.cz odbornou veřejností uznávaný psycholog Jeroným Klimeš.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.