USA mají 10 tisíc obětí koronaviru, v New Yorku je krize na vrcholu

Donald Trump
Donald Trump
Foto:
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 7. 4. 2020

Ve Spojených státech dosud nákaze koronaviru podlehlo přes 10 tisíc lidí. Informovala o tom agentura Reuters, která vede vlastní bilanci. Počet obětí je tak v USA po Itálii a Španělsku třetí nejvyšší na světě. Americká Univerzita Johnse Hopkinse, která rovněž šíření nákazy sleduje, v USA eviduje už přes 10.300 obětí a 347 tisíc nakažených.

Jedním z nejpostiženějších států USA je New York, který za neděli zaznamenal 599 úmrtí na koronavirus, což je podobný údaj jako za sobotu, kdy nemoci COVID-19 podlehlo 594 lidí. Místní představitelé se s poukazem na lepšící se čísla domnívají, že nákaza je v New Yorku na vrcholu, či se k němu přiblížila.

Stát New York doposud zaznamenal 4758 obětí koronaviru, oznámil dnes newyorský guvernér Andrew Cuomo. Počet nakažených pak za neděli vzrostl z 122.031 na 130.689 případů, což je denní nárůst o 8658 případů. Pro srovnání, za sobotu přibylo 8327 případů a za pátek jich bylo 10.800.

Bilance na vrcholu

Cuomo prohlásil, že bilance z posledních dvou dní naznačuje, že infekce ve státě New York mohla dosáhnout vrcholu. Zároveň řekl, že karanténní opatření včetně uzavírky škol a některých obchodů prodlužuje o další dva týdny do 29. dubna.

O možné kulminaci dnes hovořil také Phil Murphy, který je guvernérem státu New Jersey. V tomto státě, který s New Yorkem sousedí, za neděli přibylo 3663 nakažených a 86 mrtvých, celkem se zde nakazilo 41.090 lidí, z nichž 1003 zemřelo.

Nepříliš úspěšným životním obdobím prochází bývalý americký prezident Donald Trump (74), k...

Murphy prohlásil, že nárůst počtu nově nakažených se snižuje, takže celková křivka infikovaných se začíná zplošťovat. Pokud se podle něj současná opatření v podobě sociálního odstupu zachovají, bude možné krizi překovat i s připravovanou kapacitou nemocničních lůžek. Zároveň varoval, že předčasné uvolnění karanténních kroků by vedlo k přetížení nemocnic a ke katastrofě.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu