V přímém přenosu sledovali, jak jim tatínek umírá na koronavirus. Dojemné záběry pak zveřejnili

Tatínek umíral na koronavirus, rodina zveřejnila poslední fotky před smrtí (reprofoto youtube.com)
Tatínek umíral na koronavirus, rodina zveřejnila poslední fotky před smrtí (reprofoto youtube.com)
Foto:
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 9. 4. 2020

Doktor z jižního Londýna zveřejnil srdcervoucí záběry svého tatínka. Nemoc COVID-19 se u něho vymkla kontrole a nechtěl umírat sám. Těsně před smrtí si se svým synem ještě telefonoval přes Skype. Fotky jeho posledních okamžiků mezi živými vhání slzy do očí.

Alex Yuen (71) zemřel na koronavirus v londýnské nemocnici sv. Jiří. V péči lékařů skončil poté, co doma zkolaboval. Trvalo jen několik málo dní, než zákeřné nemoci COVID-19 podlehl.

Yuen byl napojený na plicní ventilátor a příbuzní se s ním ani nemohli osobně rozloučit. Jeho syn Sebastian, který je sám doktor, proto vymyslel, že si alespoň mohou zavolat přes Skype. Nikdo netušil, že to bude úplně naposledy.

"Řekli jsme si, že se máme všichni rádi. Byl to neskutečně silný moment. I když to bylo na dálku, určitě věděl, že není sám, že jsme tam s ním," řekl britským médiím zdrcený syn. V zemi za pouhý den zemřelo na koronavirus 980 lidí.

Sebastian zesnulého tátu popsal jako "velice bodrého člověka", který to "na každém večírku vždycky roztočil" a "všude ho v dobrém slova smyslu bylo moc".

Dojemné záběry z posledních chvil statečného muže rodina zveřejnila. Tohle dojme snad úplně každého.

Galerie

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.