V této nemocnici se koronavirus vymkl kontrole. Takhle pacienti trpí na plicní ventilaci

Ilustrační foto - Koronavirus představuje velké riziko.
Ilustrační foto – Koronavirus představuje velké riziko.
Foto: reprofoto youtube.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 8. 4. 2020

Koronavirová pandemie má v Itálii jeden z nejhorších průběhů. Nakažených je tam přes 135 tisíc, zemřelo už více než 17 tisíc pacientů. Patrně nejkritičtější situace je v lombardském Bergamu, odkud se nákaza šířila i do zbytku Evropy. Tamní nemocnice nestíhá a ne na všechny pacienty se dostane.

Děsivé záběry z nemocnice v italském Bergamu obletěly svět. Z nekončícího náporu jsou lékaři vyčerpaní, často se ani nestihnou postarat o všechny pacienty.

Těm v nejkritičtějším stavu pomůže jedině plicní ventilace, které ale není dostatek pro všechny. Jak ukazuje kamera britské televize Sky News, na specializovaném oddělení leží pouhé desítky pacientů, kteří měli "štěstí" a lékaři je mohli připojit na ventilátory.

"Koronavirus způsobuje těžký zápal plic, který je obrovskou zátěží pro každý organismus. Denně k nám přichází 50 až 60 pacientů se silným zápalem plic. Většina z nich potřebuje vysoké dávky kyslíku," řekl Sky News primář urgentního příjmu Roberto Cosentini.

"Museli jsme předělat ambulance i jiné místnosti v nemocnici, abychom mohli přidat tři další oddělení intezivní péče," dodal Cosentini.

Přesto to ale podle zpráv, které z Itálie v posledních dnech přicházely, nestačilo. V Bergamu se koronavirus vymkl kontrole. Itálie má přes 135 tisíc infikovaných, více než 17 tisíc lidí zemřelo.

GALERIE:

Itálie má největší počet obětí koronaviru na světě. Co se nakažených týče, hůř je na tom už pouze Španělsko (přes 146 tisíc nakažených) a Spojené státy americké (přes 400 tisíc nakažených).

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.