Vážila skoro dva metráky a čelila pomalé smrti. Žena zhubla 95 kilogramů, ke štěstí jí chybí jedna věc

Profimedia.cz
Žena zhubla neuvěřitelných 95 kilogramů
Foto: Profimedia.cz
Eliška Reiglová | Redaktorka
eliska.reiglova@zivotvcesku.cz
Publikováno: 19. 6. 2021

S nadváhou bojovala už od 4 let a na škole si procházela šikanou. Teprve hrozba, že bude pomalu umírat, přiměla mladou Australanku Haley Duffyovou (27) k tomu, aby svůj život od základů změnila. Ze 175 kilogramů se jí podařilo shodit 95, ve svém těle se ale stále dobře necítí. Sebevědomí jí dodá až odstranění přebytečné kůže, která jí po ztrátě hmotnosti zůstala.

Haley Duffyová už jako dítě trávila spoustu času po nemocnicích a lékaři se ze všech sil snažili dostat její hmotnost pod kontrolu. Rodina problémy s obezitou přisuzovala genetice a za dlouhá léta se o pomoc dívce bez výsledku snažila celá řada odborníků.

"Přiznávám, že jsem si vždy nakládala velké porce jídla, rozhodně se ale nedá říct, že bych jedla ve velké míře fast food nebo sladkosti," řekla Haley deníku Daily Mail. "Děti ve škole se ke mně vždy chovaly ošklivě, kamarádů jsem měla málo a tak jsem raději trávila čas doma," zavzpomínala žena na nelehké dětství a dospívání.

Až diagnóza cukrovky 2. typu přiměla Haley k tomu, aby změnila svůj život. "Když mi doktor oznámil, že mám cukrovku, celé hodiny jsem probrečela. Došlo mi, že se sebou musím něco udělat, jinak budou zbývající léta mého života utrpením a budu pomalu ale jistě umírat," popsala Duffyová bod zlomu.

Haley se rozhodla k bandáži žaludku. Byla umístěna na čekací listinu a mezitím intenzivně cvičila a striktně se řídila redukčním jídelníčkem, aby se dostala na váhu, která byla k zákroku potřebná. "Během prvních 10 týdnů po operaci moje hmotnost začala klesat rychleji," řekla dnes už štíhlá žena.

Je všeobecně známo, že svět modelingu dokáže být občas velmi nekompromisní. To pocítila na vlastní kůži i modelka Laura Brioschiová, která kvůli své kariéře potřebovala zhubnout. Jenže ztráta kilogramů se ukázala ve skutečnosti těžší, než se na první pohled zdálo. A tak se rozhodla pro drastickou metodu, která zahrnovala hladovění a když něco snědla, z pocitu viny a zoufalství většinou skončila nad záchodovou mísou.

"Když jsem byla obézní, ani bych se nepokoušela běhat. V podstatě jsem měla problém i vlézt do sprchy. Dnes se cítím dobře, cvičím a mám mnohem víc energie," pochlubila se Haley Duffyová. Ta aktuálně čeká na operaci, při které jí lékaři odeberou přebytečnou kůži, která jí po zhubnutí 95 kilogramů zůstala.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu