Reklama:

Velká fotogalerie: Bouřky pustošily Česko. Zůstaly zaplavené domy a cesty, jedna oběť

Bouřky se přehnaly přes Česko.
Bouřky se přehnaly přes Česko.
Foto: HZS / ČHMÚ
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 14. 6. 2020

Nedělní bouřky a přívalové deště byly ještě vydatnější než v předchozích dnech. Podle všeho nejhorší situaci napáchaly ve východních Čechách. Některé obce museli evakuovat hasiči, protože tam voda z polí tekla okny do domů. Na celém území Česka platila výstraha, vyhlášen byl extrémní stupeň nebezpečí. Povodně si vyžádaly i první oběť, šlo o šestapadesátiletého muže z Vinařic u Týnce nad Labem.

Reklama:

Meteorologové v neděli po poledni vydali varování na stupeň extrémní nebezpečí, týká se širokého pásu České republiky od Kolína až po jižní Moravu.

Reklama:

Na Chrudimsku kvůli povodni hasiči evakuovali několik obcí.

Ve Vinařicícch u Týnce nad Labem měl strhnout proud do vody muže ve středních letech.„Policie vyjížděla do Vinařic u Týnce nad Labem k muži, u kterého policisté prováděli resuscitaci, ta byla neúspěšná. Muž (†56) ležel obličejem ve vodě,“ uvedl pro Blesk mluvčí pardubické policie Ondřej Zeman.

Meteorologové nabádali k opatrnosti. "Na většině území se vyskytnou bouřky doprovázené nárazovým větrem, kroupami a zejména přívalovým deštěm. V bouřkách může v krátké době napršet kolem 60 mm, v opakovaných bouřkách mohou být úhrny i vyšší. Nejsilnější bouřky se vyskytnou pravděpodobně v oblasti jižní a střední Moravy, Vysočiny a pomezí středních a východních Čech," varoval na svém portálu ČHMÚ.

Výstraha před jevem s vysokou pravděpodobností výskytu: Extrémně silné bouřky: Pro kraje: Středočeský kraj (Čáslav, Kolín, Kutná Hora, Poděbrady, Vlašim), Pardubický kraj (Hlinsko, Chrudim, Litomyšl, Moravská Třebová, Polička, Přelouč, Svitavy), Kraj Vysočina, Jihomoravský kraj, Olomoucký kraj (Konice, Prostějov), Zlínský kraj (Kroměříž, Otrokovice, Uherské Hradiště, Uherský Brod).

Pro některé lokality platí výstraha i v pondělí.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: