Reklama:

Věra Mikulcová ukázala formu jako hrom. Při pohledu na ni se muži musí stydět

Věra Mikulcová a její partnerka Jana Paulátová
Věra Mikulcová a její partnerka Jana Paulátová
Foto: Se svolením Věry Mikulcové
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 21. 1. 2023

Nejlepší česká kulturistka Věra Mikulcová (41) je aktuálně v přípravě na profesionální soutěž s názvem New York Pro. Oznámila, že se pustila do dietní fáze, která vyžaduje naprostou disciplínu a přesnost v rámci intervalů ohledně stravy. Posilovna je pro ni vášeň na celý život. Pro ŽivotvČesku.cz proto hvězda silového sportu a fitness trenérka uvedla na dotaz, co by poradila těm, kdo uvažují, že by si chtěli vyzkoušet nový koníček.

Reklama:

"Nejdřív je potřeba, aby věděli, co vůbec chtějí. Jestli chtějí hubnout, nebo naopak nabrat svaly. Já potom takovým lidem pomocí speciálního přístroje změřím hodnoty, jak na tom jsou, a potom společně připravíme plán a jídelníček podle aktuální kondice. Potom je dobré se postupně seznámit se stroji, k čemu slouží a jak je správně používat," popsala Věra Mikulcová pro ŽivotvČesku.cz cestu začínajícího fitness nadšence.

Reklama:

Pokud jde o dietní režim, existuje mnoho mýtů. A navzdory rozšířenému přesvědčení, že při formování postavy a hubnutí je více než 70 procent úspěchu založeno na jídelníčku, domnívá se zkušená trenérka, že to není tak docela pravda.

"Já bych ze své praxe řekla spíš 60 procent. Ono samozřejmě jde zhubnout jen stravou, ale potom to tělo nebude vypadat pěkně a člověk se stejně chtě nechtě ke cvičení dostane. Přijde mi lepší se do toho pustit zároveň, protože pohyb organismus dobře nastartuje pro lepší spalování a podobně," dodala pro ŽivotvČesku.cz Věra Mikulcová, která si v současnosti prochází na stravu »chudým« obdobím.

Věra Mikulcová žije s celoživotní partnerkou Janou Paulátovou (40) v Jihlavě, kde společně provozují úspěšné fitness centrum. Ve společné domácnosti s nimi žijí ještě jejich dva psi. Vzhledem k nedostatku času prý vlastní potomky neplánují, ačkoli se nebrání hlídání dětí svých přátel.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: