Vojtěch oznámil zásadní změnu: Roušky nově nebudou muset od úterý mít zaměstnanci

Ministr promluvil o nových změnách.
Ministr promluvil o nových změnách.
Foto: Archiv AV
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 25. 5. 2020

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch v pondělí po jednání vlády uvedl, že roušky nově nebudou muset při zachování dvoumetrových rozestupů od úterý nosit zaměstnanci po dobu, kdy vykonávají práci na jednom místě. Jde o zcela nové rozvolnění...

Povinnost nosit roušku nebudou mít také plavčíci, trenéři a instruktoři vykonávající činnost u bazénů. Jde ale o podmínku rozestupu dvou metrů. Roušky nebudou muset mít ani řidiči vozidel veřejné dopravy.

"Rozšiřujeme to obecně, protože nedává smysl držet to pouze v rámci kanceláří. Pokud zaměstnanci po dobu, kdy vykonávají práci na jednom místě (ve výrobních halách, výrobních provozech), pracují ve vzdálenosti alespoň dvou metrů, nemusí mít roušku nasazenou," uvedl pro novináře Vojtěch.

Roušky od 19. března

Dosud platilo, že roušku nemusí zaměstnanci v případě rizikové práce třetí a čtvrté třídy v zátěži teplem.

Nošení roušek, respirátorů či šátků bylo v Česku kvůli epidemii nového koronaviru až na výjimky povinné od 19. března. Ode dneška už nemusí lidé venku nosit roušky při dodržení dvoumetrových odstupů. Povinnost nadále platí při použití veřejné dopravy, v obchodech, úřadech, nemocnicích a dalších vnitřních prostorech.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.