Vojtěchův plán záchrany před koronavirem. Tohle musíte všichni udělat, vyzval ministr občany

Adam Vojtěch
Adam Vojtěch
Foto: archiv
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 13. 4. 2020

Plán ministerstva zdravotnictví, jak porazit koronavirus, má novou položku. Speciální aplikaci představit na Twitteru šéf resortu Adam Vojtěch. Vyzval všechny občany, aby si ji stáhli do svého chytrého telefonu.

Aplikace se jmenuje eRouška a ministerstvo zdravotnictví ji připravilo ve spolupráci s iniciativou COVID19CZ. Ta tou stojí přední české technologické firmy. Adam Vojtěch si od ní slibuje zásadní posun v boji s koronavirovou nákazou.

Vojtěch na Twitteru vyzval občany, aby si aplikaci stáhli do svého chytrého telefonu. “Nasaďte si taky eRoušku! To je aplikace ministerstva zdravotnictví a iniciativy COVID19CZ, která může výrazně pomoci hygienikům v jejich práci. Snadněji a rychleji najdou ty, se kterými přišli nemocní s covid-19 do kontaktu a u nichž je vysoké riziko, že se nakazili,” napsal ministr.

Uvolňování opatření

Aplikace by mohla urychlit cestu k rozvolňování opatření. Ministrův náměstek Roman Prymula prohlásil, že k nim nedojde, pokud bude denně přibývat 400 nakažených.

Česko má přes 6000 infikovaných, 143 lidí nemoci COVID-19 podlehlo a 519 pacientů se z ní zotavilo.

Sám Vojtěch už aplikaci používá. “Čím víc nás ji bude používat, tím funkčnější vytvoříme síť, která nás bude vzájemně chránit. Každý, kdo si eRoušku nasadí, se aktivně zapojuje do boje proti koronaviru. A pomoci můžete i tím, že o aplikaci řeknete své rodině a kamarádům,” uzavřel ministr.

Galerie

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.