Výhled počasí na celý prosinec: Sníh ano, ale na žádné teplotní rekordy to nevypadá

Autor: Dagmar Honsová |
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 30. 11. 2022

Měsíc listopad se loučí a pomyslný štafetový kolík přebírá poslední měsíc roku - prosinec. Čechy nepochybně zajímá, jaké počasí přinese meteorologicky první zimní měsíc. Redakce ŽivotvČesku.cz se tak zeptala zkušené meteoroložky Dagmar Honsové. "Na žádné teplotní rekordy to nevypadá. Srážky v nížinách očekáváme ve všech skupenstvích – lze tedy očekávat déšť, srážky mrznoucí, déšť se sněhem i sněžení," uvedla.

1. až 10. prosinec

Zpočátku období zataženo, mrznoucí mlhy, ojediněle mrznoucí mrholení nebo slabé sněžení. Postupně zataženo až oblačno, místy déšť, od středních poloh déšť se sněhem nebo sněžení. Místy srážky mrznoucí. Koncem období sněžení i v nížinách. Jen přechodně polojasno. Nejnižší noční teploty 3 až -7 °C. Nejvyšší denní teploty -2 až 6 °C.

11. až 20. prosinec

Oblačno až polojasno, místy sněžení nebo sněhové přeháňky, ve druhé polovině období postupně v nížinách a středních polohách srážky smíšené, přechodně i dešťové. Nejnižší noční teploty 0 až -6 °C. Nejvyšší denní teploty -2 až 5 °C.

21. až 31. prosinec

V první polovině období oblačno až polojasno, občas sněžení, v nížinách déšť se sněhem. Postupně přibývání oblačnosti a sněhové přeháňky na většině území. Nejnižší noční teploty 0 až -6 °C. Nejvyšší denní teploty -3 až 3 °C.

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.