Výhled počasí na další týden: Po přechodu studené fronty přijde další šok. Výrazné ochlazení a první sněhové vločky

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 16. 9. 2022

Po přechodu vlnící se studené fronty, která přinesla na celé území déšť a ojediněle i bouřky, pronikne do Česka studený a vlhký vzduch od severozápadu, který citelně srazí teploty. Ochlazení bude tak výrazné, že už od neděle budou na vrcholcích hor padat srážky smíšené nebo sněhové, uvedla to pro ŽivotvČesku.cz konzultantka počasí Dagmar Honsová.

V pátek tedy začneme skloňovat ochlazování. "Do Česka začne proudit studený a vlhký vzduch od severozápadu. Nejméně oblačnosti očekáváme hned po ránu - to bude polojasno až oblačno, pouze ojediněle přeháňky. Ranní teploty budou klesat na 12 až 8 °C. Během odpoledne už bude převládat oblačno a přeháňky se budou vyskytovat místy. Ale srážkové úhrny se plně vejdou do 2 mm. Odpolední teploty se budou pohybovat od 13 do 18 °C," vylíčila pro ŽivotvČesku.cz odbornice přes počasí Dagmar Honsová.

Další pokles teplot přinese víkend

Také víkend bude ve znamení studeného severozápadního proudění. V sobotu bude oblačno, místy přeháňky, a to zejména na severu území. Jen přechodně polojasno. Ranní teploty budou klesat na 9 až 5 °C. Denní teploty 11 až 15 °C. "V neděli bude oblačno až zataženo, na většině území déšť nebo přeháňky, na vrcholcích hor i smíšené nebo sněhové. Ranní teploty 8 až 4 °C. Denní teploty 10 až 14 °C a pocitovou teplotu bude snižovat čerstvý vítr," zdůraznila meteoroložka Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

Podprůměrné teploty vydrží do poloviny příštího týdne

A podobný charakter počasí jako o víkendu bude pokračovat do poloviny nového pracovního týdne. Deštníky a teplé oblečení tak všude s sebou.

V pondělí bude oblačno až zataženo, na většině území déšť nebo přeháňky, na vrcholcích hor i srážky smíšené nebo sněhové. Ranní teploty 8 až 4 °C. Denní teploty 10 až 14 °C.

V úterý lze počítat s tím, že počasí si připraví na obloze oblačno až zataženo, na většině území déšť nebo přeháňky, na vrcholcích hor i srážky smíšené nebo sněhové. Ranní teploty 8 až 4 °C. Denní teploty 10 až 14 °C.

Ve středu si počasí nachystá oblačno, místy přeháňky, na vrcholcích hor i srážky smíšené. Ranní teploty 8 až 4 °C. Denní teploty 11 až 15 °C.

"Od čtvrtka začne docházet k ubývání oblačnosti a k ustávání srážek, ale teploty půjdou nahoru jen pozvolna. Ve čtvrtek a v pátek bude polojasno, ojediněle přeháňky. Ranní teploty budou nízko – mezi 6 až 2 °C, odpolední vystoupí na 15 až 20 °C," dodala pro ŽivotvČesku.cz odbornice přes počasí Dagmar Honsová.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.