Za neděli přibylo 122 nakažených. Podle hygieničky Rážové není situace alarmující

Hlavní hygienička Jarmila Rážová
Hlavní hygienička Jarmila Rážová
Foto: Profimedia.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 10. 8. 2020

Za neděli přibylo v Česku nejméně případů nemoci COVID-19 v minulém týdnu, testy jich potvrdily 122. O víkendech se ale méně testuje. Dál na rekordní hodnoty stoupá počet aktuálních případů, s onemocněním se nyní potýká 5180 pacientů. Podle hlavní hygieničky Jarmily Rážové není v tuto chvíli situace alarmující.

Od začátku epidemie zaznamenaly laboratoře celkem 18.355 pozitivních testů, 70 procent nakažených se z nemoci už vyléčilo a 390 zemřelo.

Hlavní hygienička Jarmila Rážová v neděli v televizi Prima řekla, že aktualizovaný takzvaný semafor bude příznivější než ten minulý. První semafor, za 31. kalendářní týden, představilo ministerstvo minulé pondělí. Nejhorší stupeň rizika, který se v něm tehdy objevil, byl zelený, tedy mírný. Bylo jím označeno devět okresů včetně Prahy a okolí a tří regionů v Moravskoslezském kraji. Ostatní okresy byly bílé, tedy bez nových případů nebo s jejich výjimečným výskytem.

Denní nárůst potvrzených případů klesl už v sobotu stejně jako o minulém víkendu pod 200. Ve všedních dnech se pohyboval od pondělních 209 až do pátečních 323 pozitivních testů.

Dále podle Rážové není situace kritická, a to zejména z důvodu, že zásadní podle ní je, že nerostou počty hospitalizovaných a lidí ve vážném stavu. V nemocnicích se podle údajů k sobotě léčilo 114 pacientů, z toho 18 bylo v těžkém stavu.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.