Za úterý se zvýšil počet nakažených o 290 případů. Celkem je rekordních 5091 nemocných

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 5. 8. 2020

Za úterý v Česku laboratoře potvrdily nejvíc případů onemocnění COVID-19 od konce června. Celkem se nakazilo 290 lidí. Od vypuknutí epidemie jde o celkové číslo 17.286. Dál roste počet aktuálně nemocných, kterých je nyní rekordních 5091. Nejvíc zasažené je z okresů Frýdecko-Místecko.

Onemocnění podlehlo 383 pacientů, vyléčilo se 11.812 lidí, což je necelých 70 procentech z nakažených.

Vyšší denní přírůstek než v úterý zaznamenali hygienici 28. června, kdy dosáhl 305. V posledních dnech roste počet nakažených o tisíc za pět dní. To je stejně jako na jaře v době, kdy v zemi platil nouzový stav. Po zrušení plošných opatření se nyní zpřísněná pravidla například pro nošení roušek či konání hromadných akcí zavádějí jen v místech lokálních ohnisek.

Nejpostiženějším okresem nyní zůstává Frýdecko-Místecko. Ministerstvo zdravotnictví v pondělí poprvé představilo takzvaný semafor, tedy mapu okresů podle epidemické situace. Devět okresů spadá do prvního zeleného stupně - jsou to Praha, Brno a Ostrava, Praha-západ a Praha-východ, Karviná, Frýdek-Místek, Jihlavsko a Prachaticko. Ostatní okresy jsou bílé, tedy bez rizika.

V zeleně označených regionech se sice vyskytují nové případy, nemoc se ale nešíří v komunitě.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.