Začátek týdne s bouřkami a deštěm, pak se vrátí vedro. Kdy rtuť teploměru překročí 30°C, popsala meteoroložka

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Michal Brož | Hlavní editor
[email protected]
Publikováno: 13. 6. 2022

Uplynulý víkend přinesl druhý tropický den letošního roku a tento týden se série tropických dnů rozšíří. V pondělí ale hrozí silné bouřky doprovázené nebezpečnými meteorologickými jevy - krupobitím, přívalovým deštěm a silnými nárazy větru. "Očekáváme je zejména ve východní polovině území," uvedla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Počasí v Česku je pod vlivem studené fronty, proto pondělí přinese nejvíce oblačnosti i srážek z celého týdne. Na severní polovině území se místy vyskytnou bouřky, po poledni začnou srážky přechodně ustávat a oblačnost bude proměnlivá.

"Během odpoledne očekáváme místy přeháňky nebo bouřky, které mohou být ojediněle i silné a doprovázené krupobitím, přívalovým deštěm a silnými nárazy větru. Silné bouřky očekáváme zejména ve východní polovině území," uvedla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Odpolední teploty se podle ní budou pohybovat mezi 20 až 26 °C, foukat bude čerstvý vítr s nárazy až 55 km/h, v bouřkách bude přechodně zesilovat.

Už během noci na úterý začne počasí v Česku ovlivňovat tlaková výše. Zpočátku noci bude podle předpovědi na východě území zataženo s deštěm a ojediněle bouřkami, postupně i tam ale nastane jasno až skoro jasno. Ranní teploty se budou pohybovat mezi 10 až 7 °C, na východě bude až 12 °C.

Od úterý se vrátí slunečné dny a nejvyšší teploty opět slibuje víkend. "To k nám bude proudit velmi teplý vzduch od jihozápadu a odpolední teploty se budou zastavovat na hodnotách přes 30 °C," dodala pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.