Zákulisím se šíří zvěsti, že Monika Babišová opustila manžela. Krásná žena Andreje Babiše odpověděla na dotaz v SMS zprávě

Monika Babišová a Andrej Babiš
Monika Babišová a Andrej Babiš
Foto: ALEXANDR MALACHOVSKÝ / CNC / Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 16. 3. 2022

Bývalý premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš (67) je od pátku v nemocnici a lékaři hledají příčinu jeho zdravotních potíží. V pražském podnikatelském zákulisí se objevily spekulace, že za zdravotními problémy může stát dusná domácí atmosféra a hádky s manželkou Monikou Babišovou (47), které údajně vyvrcholily rozchodem. Redakce ŽivotvČesku.cz oslovila přímo Moniku Babišovou s dotazem, zda je pravda, že odešla od manžela.

Nabitý pracovní program, brzké ranní vstávání, práce dlouho do noci, nekonečné diskuze s kolegy i politickými konkurenty či vyšetřování dotací na farmu Čapí hnízdo. To je jen krátký výčet pracovního náporu, který by dolehl na zdraví každého člověka, a Andrej Babiš není výjimkou. Možná i kvůli dlouhodobému pobytu ve stresovém prostředí šéf hnutí ANO podstupuje sérii vyšetření v pražském Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM). Lékaři se snaží odhalit příčinu jeho zdravotních problémů.

"V pátek po obědě, kdy jsem měl velký hlad a hltal rychle jídlo, se mi udělalo velice špatně, měl jsem »synkopu«, což je slovo, které jsem slyšel v nemocnici poprvé. Znamená ztrátu vědomí. Trvala necelou minutu, kolegové mi naštěstí poskytli první pomoc a ve 13:26 zavolali záchranku, která mě odvezla do IKEMu," popsal bývalý premiér okolnosti převozu do nemocnice na svých sociálních sítích a dodal, že za jeho zdravotními problémy zřejmě stojí i částečná střevní neprůchodnost.

Pracovní program zrušil až do poloviny tohoto týdne, následující hodiny by měly nastínit, zda ve druhé polovině týdne bude schopen se vrátit k nabitému programu, nebo zůstane dál v péči lékařů.

Redakce ŽivotvČesku.cz zaznamenala, že v pražském podnikatelském zákulisí se šíří spekulace, že v posledních dnech je poměrně »dusno« v Babišově rodině. Monika Babišová údajně není nadšená z toho, že její manžel bude chtít bojovat v prezidentských volbách. Místo zaslouženého odpočinku a klidu by rodinu Andreje Babiše čekal další mediální zájem, další veřejná vystoupení a další náročné období nejen s kampaní, ale v případě vítězství ve volbách i nová role spojená s funkcí prezidenta.

Před říjnovými volbami Andrej Babiš oznámil, že v případě neúspěchu do opozice nepůjde, že raději skončí v politice. "Pokud bychom skončili v opozici, no tak bych tam neseděl. Šel jsem do politiky jako manažer, takže neumím tolik mluvit. Kdybychom měli skončit v opozici, z politiky bych odešel," uvedl Babiš pro Frekvenci 1 několik dnů před volbami. ANO vládu nesestavilo, skončilo v opozici, ale Babiš na svá slova rezignoval a z politiky neodešel. Klidné období pro rodinu tedy nenastalo.

Redakce ŽivotvČesku.cz oslovila Moniku Babišovou s dotazem, zda je pravda, že u manželů propukla rodinná krize a ona od svého muže odešla. "Dobrý den, víte, že o nás stále něco koluje, takže už se ani nedivím a jen se tomu směji. Jsou to blbosti jako vždy," odepsala v SMS manželka bývalého premiéra na dotaz redakce, zda jsou informace o krizi v manželství pravdivé.

V minulosti si Monika Babišová postěžovala, že mediální tlak na ni doléhá, že si musí dávat pozor na svá vyjádření, aby nebyla překroucena a použita v politickém boji proti jejímu manželovi. V rozhovoru pro Blesk.cz v roce 2020 otevřeně mluvila o tom, že se snaží manžela přemluvit, aby odešel z politiky. Hovořila o tom, že jejich dvě děti špatně snáší, že rodina je v centru pozornosti.

"Snášejí to dost špatně. Hlavně dcera. Frederik je kluk, který sleduje politické dění i vše, co se okolo něho děje. Je, řekla bych, nadprůměrně inteligentní, ale přeci jen je takový tvrdší, takže ho to tolik nezlomí. Oproti němu je Vivien hodně citlivá," uvedla v době, kdy poskytovala i větší rozhovory o soukromí.

V rozhovoru pro Agrofert magazín v roce 2014 hovořila o tom, že se jí vůbec nelíbí, jak se jí změnil život po boku vrcholného politika. Uvedla, že na plno věcí si neumí zvyknout. "Život se změnil jak manželovi, tak i mně. Začíná to tím, kolik na sebe máme času, a končí zájmem novinářů na veřejnosti. A já bohužel nejsem ten typ, který si užívá, když je jeho rodina středem pozornosti," uvedla žena, která kvůli politice musela omezit i aktivity, které měla ráda a naplňovaly ji, jako bylo třeba sdílení fotek z dovolených či z různých neformálních večírků.

Podle sázkových kanceláří patří Andrej Babiš spolu s generálem Petrem Pavlem (60) k největším favoritům v prezidentských volbách, které se uskuteční na začátku roku 2023. Babiš kandidaturu oficiálně nepotvrdil, podle politologů se ale kampaň rozběhla v podstatě ve chvíli, kdy bylo jasné, že ANO po podzimních volbách nesestaví vládu.

Na začátku března byl Andrej Babiš poslanci vydán k trestnímu stíhání v kauze Čapí hnízdo. Šéf hnutí ANO stíhání považuje za účelové a opakovaně tvrdí, že se žádného protiprávního jednání nedopustil.

Kdo je Monika Babišová:

  • Narodila se v Litoměřicích 14. června 1975 jako Monika Herodesová.
  • Poprvé se vdávala v devatenácti letech. Její vyvolený byl o tři roky starší muž z vedlejší vesnice. "On byl moje první dětská láska, chodili jsme spolu od mých 15 let. Bohužel se vztah časem změnil spíš do podoby sourozenecké," popsala prvního manžela v rozhovoru pro MF Dnes.
  • Vystudovala střední ekonomickou školu, obor organizace administrativy.
  • Andreje Babiše poznala v podniku Lovochemie, kde pracovala jako sekretářka. Babiš tam byl na pozici ředitele. Vzali se v roce 2017, svatba proběhla na farmě Čapí hnízdo.
  • V mládí hrála basketbal, nyní ráda lyžuje a často jezdí k moři.
  • S manželem vychovávají dceru Vivien a syna Frederika. Ona říká, že je ve výchově přísná, manžel je prý benevolentnější.
  • V roce 2014 promluvila o tom, že pokud bude vhodná doba a čas, chtěli by s manželem adoptovat dítě.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.