Reklama:

Zápasník MMA měl svaly jako Pepek námořník. Napichování látky do paží ho málem stálo život

Kirill Tereshin lituje toho, že si napichoval svaly
Kirill Tereshin lituje toho, že si napichoval svaly
Foto: Profimedia.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 9. 3. 2021

Touha po obrovských svalech a těle, které budí pozornost, dovedla ruského zápasníka MMA Kirilla Tereshina (24) k jednání, kterého později velmi litoval. Pomoc musel vyhledat u odborníků z oblasti chirurgie, protože vpichování oleje do paží, které z něj udělalo »korbu«, mu začalo působit zdravotní komplikace, které se staly životu nebezpečné.

Reklama:

Kirill Tereshin dostal přezdívku »Popeye« (v překladu název populárního televizního pořadu s fiktivní kreslenou postavou Pepka námořníka), protože jeho mohutné bicepsy jsou nepřehlédnutelné. Bývalý voják na sebe upozornil poté, co si do paží začal vpichovat synthol, což je olej, který se používá na optické zvětšení především tricepsů, bicepsů, lýtek nebo ramen. Nejedná se však o steroid, svaly díky němu nezesilují – člověk sice na pohled vypadá silný, ale jeho vzhledu neodpovídá skutečná síla, kterou má.

Reklama:

Jenže vpichování syntholu bylo mladickou nerozvážností, která se průběhem času ukázala jako velká chyba. Část tkáně ve svalu začala bývalému vojákovi odumírat a v paži se mu vytvořil zánět. "Je mi teprve 24 let a můj imunitní systém se s tím zánětem zatím snaží vyrovnat, ale opravdu netuším, co se bude dít dál. Proto jsem to řešil operací, abych se téhle noční můry zbavil. Ve dvaceti letech jsem kvůli vlastní hlouposti nabíral objem v pažích. Nemyslel jsem na následky," vyjádřil se s obavami Kirill Tereshin pro East2West News.

Chirurg Dmitrij Melnikov mladíka vyděsil informací, že pokud nepostoupí operaci paží, může zemřít. "Nejnáročnější bude operace bicepsů, protože v nich je uložen nerv, který ovlivňuje citlivost. Nedej bože, aby se něco stalo a já nemohl pohnout rukou. Opravdu si dělám starosti, hodně se bojím. Vím, že jsem na to měl myslet dříve. Obviňuju se, protože vím, že na tom nesu vinu," popsal své pocity bojovník MMA Kirill Tereshin, jak cituje web New York Post.

Jeho zdravotní problémy se projevovaly vysokými horečkami, silnými bolestmi a také pociťoval slabost. Nahromaděná tekutina musela být z paží uvolněna a lékaři mu odstranili část mrtvého svalu, který odumřel. Tereshin se přiznal, že měl obrovské štěstí. Lékaři byli ochotní ho léčit a pomoci zvrátit budoucí rizika, která mohla vést až k fatálním následkům. Čeká ho však ještě jeden chirurgický zákrok. Sám poznal nebezpečí, kterému se vystavil a doufá, že se mu podaří díky pomoci odborníků svoje ruce a zdraví dát zase do pořádku.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: