Zaskočilo nás britské zdravotnictví. Vladimír na mě po zápase vysype emoce, říká Hana Coufalová

Vladimír Coufal a jeho manželka Hana
Vladimír Coufal a jeho manželka Hana
Foto: Czech News Center / Rušinová Mária / CNC / Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 14. 6. 2021

Po skvělé sezóně v týmu West Ham United bude obránce Vladimír Coufal (28) patřit na EURU k základním stavebním kamenům české reprezentace. V zádech bude mít podporu své rodiny - palce mu bude držet manželka Hana a potomci Nicolas a Natálka. "Nicolas dříve spal ve slávistickém dresu, nyní ho zvykáme na dres West Hamu," řekla Hana Coufalová pro ŽivotvČesku.cz a tipnula si, jak dopadne utkání se Skotskem.

Váš manžel si rychle získal fanoušky a experti ho hodnotí jako jednoho z nejlepších obránců na Britských ostrovech. Jaký byl ale přechod z Prahy do Londýna pro vás? Co je pro manželku fotbalisty nejsložitější?

Život v Londýně se nám líbí, manžel si tam žije svůj fotbalový sen, takže jsme spokojení všichni. Nejsložitější je určitě to, že máme daleko rodinu a kamarády, tak si alespoň často voláme. Překvapila nás úroveň britského zdravotnictví, není na takové úrovni, jak jsme se domnívali. Myslím si, že v České republice jsme na tom lépe. V Anglii si musí jinak člověk hodně připlatit za nadstandardní péči.

Spolu s manželem vychováváte čtyřletého Nicolase a téměř půlroční dceru Natálku. Dcera zápasy ještě určitě nesleduje, ale co váš syn? Je z něj tatínkův největší fanoušek?

Já Nicolase brala na zápasy už od jeho pěti měsíců, ten dostává fotbal do těla od malička. Když mu byl asi rok a půl, tak začal nosit tátovy dresy i na spaní. Dříve spal v dresu Slavie Praha, ale ten jsme do Londýna už nevezli, zvykáme ho na nový klub.

Nosí si váš manžel práci domů? Sednete si ke stolu, on vezme papír a začne rozkreslovat, co se v zápase povedlo a co nepovedlo? Nebo spíše mlčí a musíte z něj informace dolovat?

Já na manžela po zápase vždy čekám. Někdy přijedou z venkovního utkání až ve tři v noci, ale stejně zkouším zůstat vzhůru. Řekla bych, že zápasy dost rozebíráme. Když se vyhraje, je to super, to se mluví samo. Když se ale prohraje, tak o tom nejdříve nechce moc mluvit, ale pak začne a probereme spolu i ty emoce. Když dojede tak, že děti ještě nespí, jde k nim a špatnou náladu už s sebou samozřejmě nebere, naučil se tohle oddělovat.

Váš manžel určitě nemá problémy s fyzickou kondicí. Hřeší někdy v jídle? Čím ho třeba rozmazlujete, když chcete, aby si opravdu pochutnal?

My jíme dost zdravě i mimo fotbalovou sezonu a neřekla bych, že si ujíždí na něčem nezdravém. Určitě má ale rád, když peču a miluje tiramisu. Občas dostane chuť na nějakou omáčku a typické české jídlo, ale to není často.

Těžko nyní hádat, kdy skončí fotbalová sezóna a bude pro český výběr konec EURA. Fanoušci by rádi tým viděli ve finále. Co ale budete dělat v létě? Kam se chystáte na dovolenou?

Velkou dovolenou neplánujeme, byli jsme rok v Londýně a těšíme se, že uvidíme rodinu doma. Čeká nás tedy pohodová dovolená s rodinou na Moravě.

Za pár hodin vypukne první utkání české reprezentace se Skoty. Jak to vidíte vy? Tipnete si výsledek?

Bude to těžký zápas, to je jasné. Ale já klukům věřím a myslím si, že nad Skoty zvítězí 2:1.

Jak vidí sílu současné reprezentace váš manžel? Mluvil o tom, že postup ze skupiny je minimum? Nebo mluvil o tom, že tým má i na finále?

Manžel si uvědomuje, že dostali opravdu hodně těžkou skupinu, ale věří, že postoupí ze skupiny. Slíbil, že se o postup pořádně poperou.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.