Zázrak: Muž, který zemřel na koronavirus, se vzkřísil o tři dny později na velikonoční neděli v márnici

Muž téměř snědl svůj župan, aby přežil.
Muž téměř snědl svůj župan, aby přežil.
Foto:
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 12. 4. 2020

Muž z Floridy, který byl kvůli onemocnění COVID-19 prohlášen za klinicky mrtvého, o tři dny později zázračně oživl v márnici. Stalo se tak na velikonoční neděli...

Třiadevadesátiletý Dudley Graham byl oficiálně prohlášen za mrtvého na klinice San Pedro Memorial Clinic 10. dubna 2020. Zemřel kvůli plicním komplikacím poté, co u něj propuklo onemocnění COVID-19, které způsobuje nový koronavirus.

Graham v pátek usnul, aby se probudil o několik hodin později v tělní schránce uvnitř márnice, což je v rozporu s běžnou nemocniční praxí. Po vysvobození z márnice se obrátil na právníka.

"Nikdy jsem nebyl mrtvý. Poslední tři dny jsem volal o pomoc,“ řekl Dudley Graham novinářům viditelně traumatizovaný a následně popsal, jak přežil svou smrt.

Dr. Jesus Jose Ramon Guerrera na klinice San Pedro potvrzuje, že nemocnice oficiálně prohlásila Dudleyho Grahama za mrtvého. Zemřel ve 14:00 hodin, 10. dubna 2020 . Smrt způsobily plicní problémy kvůli COVID-19. Co se o tři dny později stalo, označuje jako zázrak.

"Pacient možná utrpěl nějakou formu krátkodobé ztráty paměti v důsledku traumatu, že byl klinicky mrtvý několik dní," vysvětlil reportérům doktor Guerrera.

Advokát muže Jack Spencer potvrdil záměr svého klienta podat žalobu na San Pedro Memorial Clinic za hrubou nedbalost poté, co celý incident označil za „třídenní život v utrpení“.

Jedl župan a pil moč, aby přežil

"Probudil jsem se v márnici ve schránce na těla, kde se mi podařilo přežít tři celé dny, a snažil se, abych nějak přivolal pomoc. Teď to vypadá, že jsem byl celou dobu mrtvý," řekl Dudley Graham novinářům.

Graham řekl, že tři dny přežil tak, že jedl kousky svého nemocničního županu a pil vlastní moč.

V roce 2017 čelila klinika San Pedro Memorial celostátní soudní žalobě poté, co bylo 37 ledvin bývalých pacientů násilně odebráno bez jejich vědomí nebo souhlasu během menších operačních výkonů, které nevyžadovaly anestézii ani chirurgický zákrok.

GALERIE:

Poznámka: Pravost tohoto příběhu se nepodařila ověřit, proto je článek zařazen v rubrice fake news. Slouží k pobavení v době koronavirové krize...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.