Změna v počasí po teplotně příznivém víkendu: Citelně se ochladí

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Tomáš Krist / MAFRA / Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 11. 4. 2024

Do konce stávajícího týdne dojde ještě na oteplení, po víkendu pak nastane další strmý pád teplot vzduchu. "Čtvrteční ráno je tím nejchladnějším z celého týdne, kdy v 6 hodin meteorologové naměřili v Karlových Varech -0,2 °C, na stanici Jelení v Krušných horách teplota klesá na -7 °C a na Šumavě v takzvaných mrazových kotlinách na -5 °C," přiblížila pro ŽivotvČesku.cz konzultantka počasí Dagmar Honsová.

Ve čtvrtek bude polojasno nebo skoro jasno. Ranní teploty 6 až 1 °C, ojediněle přízemní mrazíky. Denní teploty 16 až 20 °C.

V pátek si počasí nachystá oblačno až polojasno. Ranní teploty 7 až 2 °C. Denní teploty 18 až 22 °C.

Výhled počasí na víkend

Nadcházející víkend přinese další růst teplot, uvedla to pro ŽivotvČesku.cz odbornice přes počasí Dagmar Honsová s tím, že v sobotu bude polojasno až oblačno, na severu území místy přeháňky. Ranní teploty 11 až 7 °C. Denní teploty 20 až 24 °C. A následně v neděli bude možné očekávat oblačno až polojasno, ojediněle přeháňky. Ranní teploty 14 až 10 °C. Denní teploty 18 až 22 °C.

Výhled počasí v dalším týdnu

V pondělí bude oblačno až zataženo, na většině území déšť nebo přeháňky, ojediněle i bouřky. Ranní teploty 11 až 7 °C. Denní teploty 14 až 18 °C.

V úterý nastane oblačno až zataženo, na většině území déšť nebo přeháňky, na horách sněhové. Ranní teploty 7 až 3 °C. Denní teploty 8 až 12 °C.

Ve středu si počasí nachystá oblačno až zataženo, místy déšť nebo přeháňky, od vyšších poloh sněhové. Ranní teploty 6 až 2 °C. Denní teploty 6 až 10 °C.

"Vzhledem k výrazně nadprůměrným teplotám, které se vyskytují až na výjimky od konce ledna, začíná kvést řepka. O měsíc dříve, než je obvyklé. Pro alergiky ale její pyl rozhodně nepředstavuje takovou zátěž jako např. pyly trav. Alergenicita řepky je nízká a díky tomu, že je pyl těžký, tak se většina jejího pylu nedostane od pole dále než 30 metrů," dodala pro ŽivotvČesku.cz k aktuální situaci ohledně alergenů.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.