Znovu povinné nošení roušek a rozestupy, v ohnisku na Kutnohorsku přibyli další nakažení

Koronavirus - ilustrační foto
Koronavirus – ilustrační foto
Foto: Pixabay
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 9. 7. 2020

Hygienici v Církvici na Kutnohorsku zaznamenali další pozitivně testované, celkem jich je 33. V některých obcích v regionu se opět zavádí nošení roušek ve veřejných uzavřených prostorech.

Nové ohnisko se objevilo v církvické pobočce firmy HR Partner CZE. Provoz musel být uzavřen, aby se předešlo dalšímu šíření viru. Původně bylo nakažených 13 lidí, poté začali přibývat další. Kontakty nemocných jsou v karanténě.

"Se starosty obcí Křesetice, Úmonín a Červené Janovice jsme se domluvili na zavedení preventivních opatření - nošení roušek na veřejných uzavřených prostranstvích," uvedla mluvčí krajské hygienické stanice Šalamunová. Přímo v Církvici lidé podle ní roušky nosit nemusejí.

Podle starosty roušky i v obci

Podle starosty Jiřího Volence se nemoc objevila také v jedné rodině v Církvici. Proto se roušky budou nosit i tam. "Z těchto důvodů zavádím následná opatření: na obecní úřad, místní poštu, knihovnu a obchod COOP s okamžitou platností nařizuji nošení roušek. Doporučuji dodržovat rozestupy a důkladně používat dezinfekční prostředky," informoval Volenec na Facebooku.

Už dříve byly preventivně zakázány návštěvy v kolínské, kutnohorské a čáslavské nemocnici a v domovech pro seniory v Čáslavi, Kutné Hoře a Uhlířských Janovicích.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.