Společnost Huawei zajistila spolehlivé sítě pro bezpečný a efektivní provoz vysokorychlostní železnice Jakarta-Bandung
Jakarta (Indonésie) 2. října 2023 (PROTEXT/PRNewswire) - Dnes byla oficiálně uvedena do provozu indonéská vysokorychlostní železnice Jakarta–Bandung, známá jako WHOOSH. Železnice zkrátí dobu jízdy mezi Jakartou a Bandungem z 3,5 hodiny na pouhých 40 minut, což podpoří hospodářský rozvoj na této trase.
Jakarta (Indonésie) 2. října 2023 (PROTEXT/PRNewswire) - Dnes byla oficiálně uvedena do provozu indonéská vysokorychlostní železnice Jakarta–Bandung, známá jako WHOOSH. Železnice zkrátí dobu jízdy mezi Jakartou a Bandungem z 3,5 hodiny na pouhých 40 minut, což podpoří hospodářský rozvoj na této trase. Společnost Huawei vybudovala pro WHOOSH ve spolupráci se společnostmi China Railway Signal & Communication (CRSC) a China Telecom specializovanou železniční síť. Tato síť usnadňuje komunikaci, řízení a dispečink vlaků v reálném čase a poskytuje spolehlivou a robustní technickou podporu pro inteligentní, bezpečný a efektivní vlakový provoz.
WHOOSH, první vysokorychlostní železnice v jihovýchodní Asii, pokrývá 142,3 kilometru mezi hlavním indonéským městem Jakartou a oblíbenou turistickou destinací Bandung. Maximální provozní rychlost vlaků je 350 kilometrů za hodinu. WHOOSH je také prvním projektem využívajícím čínský vysokorychlostní železniční systém, včetně všech prvků hodnotového řetězce odvětví, který se nachází mimo hranice Číny. WHOOSH znamená vstup Indonésie do éry vysokorychlostních železnic.
Trať WHOOSH je vybavena čínským vlakovým zabezpečovacím systémem úrovně 3 (CTCS-3), který byl nezávisle vyvinut v Číně. Vzhledem k vysoké rychlosti a krátkým intervalům odjezdů souprav je pro systém řízení vlaků nezbytná stabilní a spolehlivá vyhrazená komunikační síť, která dokáže zajistit vysokou bezpečnost, velkou šířku pásma a jednoduchou obsluhu a údržbu. To je zárukou bezpečného, plynulého a efektivního provozu vlaků.
Podle Lai Chaosena, viceprezidenta společnosti Huawei Indonesia, využívá bezdrátová síť vlak-země v projektu WHOOSH vyspělé řešení společnosti Huawei a dosahuje dokonalého pokrytí prostřednictvím prokládání v síti. Díky až 99,99% dostupnosti zajišťuje síť stabilní přenos řídicích signálů vlaků a inteligentní orchestraci a plánování souprav a funkcí.
Datová síť využívá datové komunikační zařízení nové generace společnosti Huawei, které zaručuje 100% zabezpečení sítě prostřednictvím nativních pevných rozvodů. Každé spojení je chráněno redundancí, přičemž přepnutí na redundanci lze provést během pouhých 35 ms.
Přenosová síť využívá hybridní zařízení MSTP společnosti Huawei, které zajišťuje velkou šířku pásma a vysokou stabilitu nutnou pro více než 20 systémů vysokorychlostní železnice, jako je plánování a řízení, prevence katastrof, video dohled, prodej jízdenek či systémy telekontroly napájení. Síť je také schopna reagovat na požadavky spojené s růstem a vývojem budoucích železničních služeb.
Liu Jieping, zástupce hlavního inženýra CRSC pro projekt Jakarta–Bandung, vysvětlil, že spuštění WHOOSH představuje významný mezník v čínské globální strategii pro vysokorychlostní železnice. Bezdrátová síť vlak-země, přenosová síť, datová síť a další systémová řešení dodaná společností Huawei vytvořila pro WHOOSH vysoce kvalitní specializovanou komunikační infrastrukturu a poskytla spolehlivou technickou podporu pro bezpečný a efektivní provoz vlaků.
Prezident a ředitel společnosti PT Kereta Cepat Indonesia China (KCIC) Dwiyana Slamet Riyadi prohlásil: "Rádi bychom poděkovali všem zúčastněným stranám, zejména společnostem Huawei a CRSC, za jejich přínos při přípravě technologických řešení a železniční infrastruktury, které jsou zásadní pro podporu provozu vysokorychlostního vlaku WHOOSH. Společná implementace osvědčených technologických řešení a provozních řešení vysokorychlostního vlaku WHOOSH může sloužit jako reference a vzor pro rozvoj další vysokorychlostní železniční infrastruktury v Indonésii a podobných projektů v dalších zemích ASEAN."
Foto - https://mma.prnewswire.com/media/2234153/image_5027084_7531269.jpg
Foto - https://mma.prnewswire.com/media/2234155/image_5027084_7531380.jpg
KONTAKT: Jiayue Li, [email protected]
PROTEXT