Autentické záběry. Čína vypustila video, ve kterém dramaticky umírá člověk na koronavirus

Koronavirus
Koronavirus
Foto:
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 7. 4. 2020

Pandemie koronaviru děsí celý svět. V současnosti je celosvětově 1 350 841 nakažených, zemřelo 74 870 lidí. Vše začalo v Číně ve městě Wu -Chan v loňském prosinci. Z pevninské Číny se dostalo na internet autentické video, na němž je člověk na nemocničním lehátku podstupující silné příznaky nákazy. Upozorňujeme, že záběry nejsou vhodné pro děti.

Čína nedávno oznámila, že je na nejlepší cestě v dohledné době epidemii nového koronaviru dostal zcela pod kontrolu. Potíž je v tom, že stále není jasné, kde a jak se nakazili první lidé. Upozornila na to čínská mutace stanice BBC s tím, že pacientem nula je sedmdesátník upoutaný na lůžko, který na trhu vůbec nebyl. 

Muž v křečích s nákazou novým typem koronaviru.

Tento pacient prodělal mozkovou mrtvici a trpí stařeckou demencí. Když ho přivezli, jeho stav byl už velmi vážný,“ řekla BBC šéfka jednotky intenzivní péče nemocnice Ťin-jin-tchan ve Wu-chanu.

Na internetu se od doby, kdy pandemie vypukla, objevila řada videí. Jendo z nich ukazuje člověku, který se v křečích láme na lůžku.

Pokud jde o konspirační teorie o uniklé biologické zbrani nebo nehodě ve wu-chanském virologickém ústavu, které se šíří po internetu, čínská místa je popírají a nic jim nenasvědčuje. 

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.