Baba Vanga vylíčila, jak proběhne setkání lidí s mimozemskou civilizací. Lidé jsou na úrovni dětského věku, pronesla

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 2. 6. 2021

Nevysvětlitelné záhady a proroctví jsou témata, která vzbuzují rozporuplné názory. Kontroverzní osobností zůstává bulharská jasnovidka a léčitelka Vangelije Pandeva Dimitrovová – Gušterovová (†85) známá jako Baba Vanga. Během svého života vyslovila řadu proroctví a popsala také podobu smrti slavných lidí nebo jak vypadají mimozemské civilizace, s nimiž se člověk v budoucnu seznámí. Její vidiny líčí bytosti z jiných světů, které mají lidstvu přinést možnost růstu a pokroku.

Jsme ve vesmíru sami, nebo ne - otázka, která zůstává dodnes neobjasněna. Během posledních desetiletí vznikla řada názorů a interpretací různých výzkumů, ale zatím nedošlo k předložení nepopiratelného důkazu, že existence mimozemských civilizací není pouhou smyšlenkou a tématem sci-fi filmů a knižních titulů.

V letech 1911 až 1996 žila záhadou opředená jasnovidka Vangelije Pandeva Dimitrovová – Gušterovová, která podle všeho získala svůj mimořádný dar při bouři, kdy jí špína a prach poškodily zrak natolik, že oslepla. Právě při této nehodě údajně nabyla věšteckých schopností a dokázala vidět to, co jiným zůstávalo skryto. Za zmínku týkající se jejích předpovědí stojí například jaderná katastrofa v Černobylu, přesné datum smrti ruského revolucionáře Stalina nebo teroristický útok 11. září 2001 na budovy »Dvojčat«. Vynikala také v léčitelství a bylinkářství - přírodní zdroje považovala za nejúčinnější léky na všechny nemoci a neduhy.

Už významné osobnosti dob minulých řešily existenci různých civilizací. Mýtem zůstává dodnes tajemná Atlantida starší více jak 12 000 let – zmiňoval ji Platón, ale třeba také »spící prorok« Edgar Cayce, který o ní ve stavech transu dokázal vylíčit neskutečné detaily. Hypotézu mimozemských civilizací potvrzuje právě i Baba Vanga, která při slovech o nich prokazovala vždy velkou úctu. "Na Zemi existovaly mnohem starší civilizace, než je ta naše. Ve vesmíru je současně s naším rozumem přítomen také mnohem rozvinutější rozum. Lidská civilizace je na úrovni »dětského věku«," uvedla věštkyně Baba Vanga, jak zmiňuje kniha Proroctví jasnovidky Vangy.

K prvnímu kontaktu Země s mimozemšťany podle ní dojde navázáním spojení z planety Vamfim. "Je třetí v pořadí od naší planety Země. Ti z planety Vamfim jsou průzrační. Jsou oblečeni v oděvu připomínajícím brnění, které se leskne jako šupiny ryb. Jsou mezi nimi i ženy. Vlasy jsou podobné vodním rostlinám a jsou měkké jako kachní peří, jejich hlavy obklopují jako aura. Na jejich zemi je všechno velmi pěkné, příroda se nedá ani popsat… ale nikde nevidím domy," popsala bulharská věštkyně, která se zaměřovala také na alternativní způsoby léčby a v lidech vyvolávala strach, ale i naději.

Její vize líčí, že jedině sjednocením různých světů může dojít k harmonické rovnováze. "Svět projde mnoha proměnami. Bude na vzestupu i sestupu… Rovnováhy se dosáhne tehdy, když nadpozemské bytosti začnou hovořit s pozemskými," dodala Vangelije Pandeva Dimitrovová – Gušterovová nazývaná Baba Vanga, která se dožila 85 let a i po své smrti zůstává její jméno důvodem ke střetu názorů.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.