Babiš to dělá jenom pro sebe, tepe premiéra opozice. Více činů, méně hezkých slov, vyzvali ho

Předseda vlády Andrej Babiš
Předseda vlády Andrej Babiš
Foto: Archiv Andr
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 9. 4. 2020

Opozice rozcupovala velikonoční projev premiéra Andreje Babiše. Většina politiků ho sice vnímá jako smířlivý a citlivý, Babišova slova jsou ale prý v rozporu s jeho činy. Vládě se nepodařilo zcela ochránit seniory a omezit dopady koronavirové krize na podnikatele, kritizuje opozice.

Jak Život v Česku informoval, premiér Babiš vyzval občany, aby během Velikonoc zůstali doma. "Nemáme zdaleka vyhráno," řekl předseda vlády. Jeho slova už kritizují opozičn í politici.

"Méně hezkých slov a více činů, pane premiére!" reagoval předseda ODS Petr Fiala. Zdůraznil, že Česko má problémy s ochranou domů seniorů, stát podle něj také málo podporuje ohrožené podniky a živnostníky.

Slova neodpovídají realitě

Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová si myslí, že mezi Babišovými slovy a činy je zásadní rozpor. "Smířlivé a láskyplné projevy Andreje Babiše lze jistě ocenit, mají ovšem jeden zásadní problém - narážejí na realitu jeho činů," vzkázala šéfka strany.

"Vláda se chová jak se sbíječkou v ruce. Sbíječka je sice užitečný nástroj, ale problém je, když vám neřeknou, co budou sbíjet nebo rozbíjet. Někdy to ani sami nevědí a někdy to dělá dost rámus," prohlásil předseda Pirátů Ivan Bartoš.

Dělá to jenom pro sebe

Petr Gazdík, bývalý předseda hnutí STAN, označil projev za hezký a s "většinou pravdivými prvky". "Jen škoda že je strašně vidět, jak to dělá jen sám pro sebe," odkázal na pověst Babiše jako schopného politického obchodníka.

Jiní politici dali přes sociální sítě najevo, že před Babišovým projevem dali přednost jinému programu.

Galerie

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.