Bára Basiková bez pardonu: Putin je psychopat, nemá daleko k Hitlerovi a Stalinovi. Někdo by ho měl zastavit, nebo spáchat atentát

Zpěvačka Bára Basiková
Zpěvačka Bára Basiková
Foto: Nextfoto
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 24. 2. 2022

Útok, který zahájilo Rusko na Ukrajinu, je podle fenomenální zpěvačky Báry Basikové (59) něčím, čemu se nechce ani věřit, že je skutečností. Tvrdě vojenskou invazi odsoudila. Pro ŽivotvČesku.cz dokonce uvedla, že nejmocnějšího muže Ruska vnímá jako člověka, který to v hlavě nemůže mít v pořádku. "Vladimir Putin je podle mě psychopat," ostře odsoudila akt ruské agrese pod vedením ruského prezidenta.

Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie chtějí na večerním summitu schválit nové sankce, které budou mít pro Rusko závažné následky. Ukrajina přerušila s Ruskem diplomatické vztahy, evakuovala ambasádu v Moskvě a vyzvala spojenecké země, aby vztahy s Moskvou také ukončily.

Na současný válečný stav na Ukrajině reagují i umělci. Redakce ŽivotvČesku.cz oslovila zpěvačku Báru Basikovou, která akt agrese razantně odsoudila. "Je to strašné a nemám slov. Nevěřila bych, že v 21. století je to, co se děje, možné. Putin je psychopat a nemá daleko k Hitlerovi a Stalinovi. Chci hrozně moc věřit, že ho někdo zastaví, nebo na něj někdo spáchá atentát. Je to zákon akce a reakce. Je schopen střílet do nevinných lidí, tak ať někdo střelí do něj," řekla s tím, že pro jednání, které předvedla Ruská federace, neexistuje pochopení ani omluva.

Na válečnou agresi ze strany Ruska reagují nejen umělci. V Praze i dalších městech se ve čtvrtek uskutečnilo několik protestů proti ruské invazi. Demonstrace na podporu Ukrajiny jsou v metropoli nahlášeny i na následující dny.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.