Bronz je doma. Česko na MS rozstřílelo celek USA. Výsledek 8:4 okomentoval legendární Viktor Ujčík. Pár slov věnoval i Karimu Jalonenovi

Viktor Ujčík
Viktor Ujčík
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 29. 5. 2022

Zlato to není, ale po deseti letech čekání je i bronz parádní. Česká reprezentace se dočkala a ze světového šampionátu v Tampere se do českých luhů a hájů bude vracet s medailí. Bitva s Američany skončila úspěšně 8:4 a třetí místo je velmi důstojným završením turnaje. Pro ŽivotvČesku.cz poslední zápas českého výběru okomentoval legendární sniper Viktor Ujčík (49), z jehož hlasu bylo znát, že herní obrat prožíval se svěřenci Kariho Jalonena (62) velmi intenzivně.

Výběr USA si za velkou louži veze výprask, na který bude dlouho vzpomínat. O to více, že situace na ledě se vyvíjela v úvodu zápasu poměrně nepříznivě pro české barvy.

"Začátek byl takový nejistý, bylo vidět, že vysoká porážka od Kanady na nás určitou stopu zanechala. Bohužel jsme se dostali do situace, kdy jsme prohrávali 3:1, když jsme dostali gól při naší přesilovce. Bylo ale důležité, že kluci medaili hodně chtěli, potřeboval ji celý český hokej a dokázali to otočit. Skvělé bylo, že jsme dali kontaktní gól před koncem druhé třetiny, pak trenéři udělali nějaké změny, ukázalo se, že měli šťastnou ruku a podařilo se to," okomentoval pro ŽivotvČesku.cz český obrat snů muž, který v roli hráče vytvořil elitní formaci po boku Vladimíra Růžičky (58) a Ivo Proroka (52) a odehrál za reprezentaci celkem 165 mistrovských utkání.

Řada hokejových fanoušků už tuší, že 57 branek, které si velikán českého hokeje Viktor Ujčík v národním dresu připsal, rozhodly o řadě důležitých českých vítězství, kdy se radoval tým i trenéři. V případě současné reprezentace je finský trenér Kari Jalonen velkým překvapením.

Podle nezapomenutelného snipera, který v roce 1996 získal cenu pro nejlepšího střelce extraligy, v roce 2005 cenu za nejlepšího střelce v oslabeních, následně v roce 2012 za nejslušnějšího hráče, ukázal finský kouč v českém nároďáku, že s hráči si dokázal poměrně rychle vytvořit kompatibilitu.

"Je to úspěch a smekám před ním. Není to vůbec jednoduché dostat dva měsíce před turnajem výběr cizí země a vstřebat všechny informace. Je vidět, že je to muž na svém místě, a mně se velmi líbilo, jak se zastával týmu a stál za ním. Myslím si, že jak se k týmu choval, tak tým mu to takhle na konci vrátil," dodal pro ŽivotvČesku.cz talentovaný bývalý reprezentant, který je čtvrtým (a zatím posledním) hráčem, kterému se podařilo v domácí nejvyšší soutěži vstřelit více než 400 branek.

Výsledek: Česko - USA 8:4

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.