Kulturista a MMA zápasník Filip Grznár promluvil o hubnutí. Určil, co má větší význam, zda to je strava, nebo pohyb. 20 kilogramů jde shodit i bez trápení rychle, míní

Kulturista Filip Grznár
Kulturista Filip Grznár
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 9. 7. 2022

Zhubnout dvacet kilogramů za tři měsíce a bez výrazného trápení prý jde, uvedl pro ŽivotvČesku.cz Filip Grznár (37), který je známý nejen jako youtuber, MMA zápasník, ale také jako bývalý profesionální kulturista soutěžící ve federaci WBFF. Redakci odpověděl v krátkém rozhovoru na dotazy ohledně hubnutí. Kdo si myslel, že zásadní je v rámci boje s nadbytečnými kilogramy sport, prý se plete.

Filipe, jste známý, dnes už spíše bývalý, profesionální kulturista. Přes léto řada lidí řeší hubnutí. Co mají udělat, když chtějí skutečně zabojovat s ručičkou váhy a shodit?

Rozhodně je potřeba, aby měli režim, kdy se stravují pravidelně. To je základ. A je potřeba se k tomu také hýbat, takže pohyb. Ale mýtus je, že to je hlavně o sportu, to není pravda.

Prozraďte tedy, jak to je. Když vezmeme tedy pohyb a jídlo, jak velkou roli hrají ve shazování, tím myslím, co z nich převládá?

Když člověk chce hubnout, tak významnou a zásadní roli hraje jídlo. Pohyb má vliv na metabolické procesy a také to, že člověk má zpevněné svalové partie. To znamená, že 70 procent jídlo a 30 procent pohyb.

Za jak dlouho se dá shodit třeba 20 kilogramů na váze, aby to bylo efektivní?

Když by šlo o mého klienta a bude respektovat jídelníček a pohybový plán, tak bez nějakého většího trápení by to šlo celkem rychle. Tím mám na mysli dobu tři měsíce, maximálně.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.