Skutečný Czech Made Man, multimilionář Zdeněk Kubík, odpověděl, co jsou kryptoměny. Dobře, řeknu, co to je

Zdeněk Kubík
Zdeněk Kubík
Foto: Se svolením Zdeňka Kubíka
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 7. 7. 2022

Doménový spekulant, jehož život se stal předlohou k filmu Czech Made Man. Ale také investor, někdejší filmový producent, multimilionář, podnikatel a člověk, který si nepouští lidi k tělu. Řeč je o Zdeňku Kubíkovi, který pro ŽivotvČesku.cz v krátkém rozhovoru prozradil, co si myslí o kryptoměnách a jak je to ohledně slavného snímku, o kterém si řada lidí myslí, že je odrazem jeho skutečného života.

Zdeňku, vy jste bývalý producent, který spolupracoval se Zdeňkem Troškou, zároveň jste člověk, který dokázal vydělat stovky milionů korun na doménách. Jde ještě dnes zbohatnout na doménách, tedy pokud člověk bude spekulovat?

Nejde o spekulaci, jde o obchod, který má řád. Není to jednoduché. Jde všechno, je potřeba ale mít nějaká data, může to být selský rozum, kdy člověk zjistí, že lidé něco vyhledávají, tedy koupím levně, prodám dráž. Stále to funguje a třeba já to dělám pořád.

Vaše osoba se promítla ve snímku Czech Made Man, který má být vlastně inspirován tím, co jste v životě prožil. Hlavní roli, tedy vás, hraje Jan Budař. Jak moc jde o fikci a realitu?

Padesát procent je realita a padesát procent je fikce.

Vím, že jste investoval v minulosti do kryptoměn. Když byste měl někomu poradit...

Lidem neradím. Ale dobře, řeknu, co to je. Z mého pohledu to je tak, že to není investice, je to spekulace. Nic více, nic méně.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.